В області зберігається позитивна тенденція щодо виплати мінімальної зарплатні працівникам

???????????????????????????????В області кількість працівників, які одержують мінімальну зарплатню, нижчу за встановлену чинним законодавством, поступово зменшується. Контролюють це питання члени міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці. Результати роботи представили під час  чергового засідання групи на чолі з першим заступником голови ОДА Віталієм Ковалем. Зокрема, учасники засідання обговорили  результати моніторингу щодо запровадження  мінімальної зарплати з початку цього року на підприємствах області.

За словами начальника Головного управління Пенсійного фонду в області Світлани Зінник, на Черкащині кількість працюючих осіб, які отримали заробітну плату, меншу законодавчо встановленого мінімального розміру, у травні, порівняно з січнем, цього року зменшено майже на 49 %.

– При виявленні порушень законодавства про працю ми відразу ж інформуємо контролюючі органи, – каже Світлана Миколаївна, – до таких порушень належать, окрім власне нарахування заробітної плати менше мінімальної, ще й відсутність повідомлення про прийняття працівника на роботу; якщо 30 і більше відсотків працівників працюють на умовах цивільно-правових договорів; якщо протягом місяця відбулося скорочення на 10 і більше відсотків працівників тощо. І це дає свій результат. За надісланими Головним управлінням матеріалами, фахівці управління держпраці в області провели 92 перевірки. У 84 страхувальників по 625 застрахованих особах виявили порушення. В цілому складено 73 протоколи про адміністративне правопорушення до винних осіб та винесено 63 постанови щодо накладення штрафних санкцій до страхувальників на загальну суму майже 300 тисяч гривень. Головним управлінням ДФС в області 44 страхувальникам донараховано 8,4 тис. грн єдиного внеску.

У ході засідання також заслухали звіти голів робочих груп Ватутіного, Сміли та Умані.

Автор статті