В області завершився процес децентралізації надання терапії ВІЛ-інфікованим

2Відзавтра Черкащина офіційно завершить процес децентралізації з надання послуг з АРТ-терапії. Вона стане першою на теренах України у цій сфері. Про це у ході засідання обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу головний лікар КЗ «Черкаський обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом» Петро Левченко.

Черкащина посідає третє загальноукраїнське місце за кількістю діючих сайтів АРТ-терапії. Їх нині функціонує в усіх районах та містах області 28. Наш регіон за цим показником поступається лише Дніпропетровській та Одеській областям.

– Завдяки відкритим сайтам АРТ-терапії нам вдалося забезпечити доступність надання послуг для ВІЛ-інфікованих, – зауважив Петро Левченко. – Оскільки жителі усіх наших районів мають доступ до лікування завдяки відкритим сайтам. Між іншим, у нас також уже понад 5 років діє поки що єдиний в Україні сайт АРТ-терапії, який розташований на базі дитячої поліклініки № 3 у Черкасах. Схожих аналогів поки що немає в Україні. Це дозволяє дітям ходити за терапією до себе в лікарню, а не в центр СНІДу. Важливо також широко впроваджувати тестування на СНІД саме на первинній ланці, аби громадяни були обізнані зі своїм статусом та вчасно отримували лікування.

Відзначимо, перший сайт АРТ-терапії на Черкащині відкрили у 2010 році. Згодом, за допомогою міжнародних організацій, обладнали й інші. Також в області, за словами Петра Левченка, відкритий перший експериментальний міськрайсайт АРТ-терапії у Смілі та Смілянському районі.

3Додамо, до роботи обласної ради з питань протидії туберкульозу та ВІЛ-інфекції/СНІДу віднині залучатимуть й релігійні організації. Таку пропозицію внесла заступниця голови ради Олена Стрижак. Зокрема, у складі ради тепер працюватиме й голова соціального служіння Черкаської єпархії Української православної церкви Київського патріархату Ієрєй Вoлoдимир Штокало.

Автор статті