В області завершили майже 3,5 тисячі «прозорих» закупівель

прозорроооЧеркащина стає все ProZorr’ішою. Нині при закупівлі товарів, робіт і послуг систему ProZorro використовують усі райони та міста області. Станом на 15 листопада маємо понад 5 тисяч оголошених закупівель на більше ніж 4,4 млрд грн. Серед завершених майже 3,5 тисяч закупівель, при чому зекономлено 118 млн грн.

З 1 серпня всі замовники відповідно до Закону України «Про публічні закупівлі» проводять державні закупівлі товарів, робіт і послуг через електронну систему ProZorro. Відтоді в області оголошено 551 тендер по надпорогових закупівлях на 3,99 млрд грн.

– Кількість оголошених закупівель значно збільшилася за останні три місяці, – говорить директор Департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік. – Так, у серпні кількість оголошених закупівель становить 630, у вересні – 1013, у жовтні – 1128. З початку ж листопада маємо вже 776 оголошених закупівель. Неодноразово наголошував, що завдяки ProZorro замовникам в середньому вдається зекономити 15 % бюджетних коштів. Але вистачає й прикладів, коли економія по закупівлях становить 25 і вище відсотків. Так, Шполянська центральна районна лікарня закупила автоматичний гематологічний аналізатор на 100,5 тис. грн, зекономивши 74,5 тис. грн. А от Чигиринська ЦРЛ придбала секторний фазований датчик на 73,2 тис. грн, заощадивши завдяки ProZorro 26,8 тис. грн.

Нагадаємо, тепер фахівці Департаменту спільно з громадськими активістами контролюватимуть витрачання бюджетних коштів через закупівлі у ProZorro. Відповідний Меморандум про співпрацю нещодавно підписали з Агентством «Консалт», КМГО «Молода Черкащина» та ГО «Громадське телебачення: Черкаси».

Автор статті