В області залучили понад 62 млн грн «теплого» кредитування на утеплення

33Черкащани все активніше утеплюють свої домівки, встановлюють енергоощадні вікна або котли. Лише цьогоріч жителі області взяли більше 3,6 тисяч «теплих» кредитів на понад 62 мільйони гривень. За ними з місцевих бюджетів вже відшкодовано майже 728 тисяч гривень, повідомив заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко.

Загалом же, за його словами, від початку дії цієї програми впровадили енергоефективні заходи в своїх домівках майже 7 тисяч родин та 26 ОСББ на майже 112 мільйонів гривень. Найбільше зверталися до уповноважених банків, а це «Ощадбанк», «Укргазбанк» та «Укрексімбанк», за кредитами на заміну вікон, балконних дверей та утеплення фасадів.

– Упровадження енергоефективних заходів у домоволодіннях допомагає значно зменшити витрати на енергоносії, – зауважив Сергій Овчаренко. – У деяких випадках навіть удвічі. Допомагає громадянам у цьому державна програма з підвищення енергоефективності. Вона діє в країні з 2014 року. За нею українцям, які скористалися «теплими» кредитами, передбачається компенсація 20-35 %, а для ОСББ 40-70% «тіла» кредиту. Також жителі області можуть розраховувати на компенсацію, залежно від ухвалених місцевих програм енергоефективності. Тобто від 5 до 60 % відсоткової ставки.

Він додав, що зважаючи на попит серед населення, Уряд пообіцяв продовжити дію програми «теплого» кредитування на 2017 рік. Дію регіональної програми вже продовжено на 2017 рік рішенням обласної ради від 16.12.2016 № 10-9/VII. На наступний рік планується виділення з обласного бюджету 400 тисяч гривень для відшкодування частки відсоткової ставки за кредитами.

Разом з тим, в області стають енергоефективнішими й заклади соціальної сфери. За цей рік у 40 об’єктах соціальної та бюджетної сфери замінено газові котли на твердопаливні. Загалом же було реалізовано понад 150 заходів на майже 34 мільйони гривень.

Автор статті