В області відзвітували про облаштування пандусами об’єктів громадського призначення

Man using his wheelchairОбласну програму «Безбар’єрна Черкащина» продовжують упроваджувати у районах та містах регіону. Так, заклади громадського призначення облаштували пандусами у середньому на понад 90 %, працюють над забезпеченням людей з обмеженими фізичними можливостями доступними переходами, комфортними транспортними перевезеннями. Про роботу у цьому напрямку під час вранішньої координаційної наради розповів заступник директора Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства облдержадміністрації Василь Дмитренко.

Загалом з пандусами вже обладнали 96 відсотків приміщень органів влади, 82 відсотки приміщень органів місцевого самоврядування, 97 відсотків закладів охорони здоров’я, усі заклади соціального захисту населення, 90 відсотків закладів освіти, 75 відсотків закладів культури.

– Проблема формування вільного доступу людей з обмеженими фізичними можливостями до об’єктів житлового та громадського призначення і створення для цієї категорії населення умов для повноцінної інтеграції до суспільного життя з усуненням комунікаційних, будівельних, інформаційних та інших перешкод є досить актуальною, – зауважує посадовець. – Нині найгірша ситуація облаштуванню пандусів в освітніх закладах у Черкасах, закладів культури – у Смілі, Тальнівському та Смілянському районах. Відзначу, під час розробки містобудівної документації або внесення змін до неї враховуються в обов’язковому порядку вимоги щодо безперешкодного доступу до об’єктів громадського призначення. Лише цьогоріч ми розглянули 175 об’єктів архітектури.

Значна робота проведена з облаштування пішохідних переходів в центральній частині обласного центру пониженими бордюрами. Поліпшені умови для осіб з обмеженими фізичними можливостям на залізничних вокзалах та привокзальних територіях.

Загальна кількість автобусів, пристосованих для перевезення пасажирів з інвалідністю на міських та приміських маршрутах становить 65 одиниць. У Черкасах, крім автобусів, перевезення пасажирів здійснюють тролейбуси комунального підприємства «Черкасиелектротранс», яке має 28 тролейбусів, пристосованих для перевезення людей з обмеженими фізичними можливостями на 5 тролейбусних маршрутах із 12. Крім того, на балансі КП є автомобіль спеціалізованого призначення, обладнаний підйомною платформою, для перевезення осіб з інвалідністю 1-2 групи та діти-інваліди, які пересуваються за допомогою візка. Вони мають право на 5 безкоштовних поїздок в межах міста протягом місяця, наступні поїздки здійснюються з 50% знижкою від вартості проїзду, в тому числі за межі міста.

Загалом робота зі створення на території області безперешкодного життєвого середовища продовжується і потребує подальшого удосконалення, підсумував посадовець. Відповідні доручення щодо активізації роботи у цьому напрямку дав очільник області Юрій Ткаченко.

 

 

Автор статті