В області триває Тиждень підтримки грудного вигодовування

images (1)Щорічно у понад 170 країн світу в перший тиждень серпня відзначають Всесвітній тиждень грудного вигодовування. Його мета – інформування та пропаганда здорового способу життя, акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування.

Цього року гасло Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування – «Грудне вигодовування – ключ до сталого розвитку». Грудне вигодовування – це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитини, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у мами, сприяє здоров’ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Як наголошують медичні фахівці, молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини.

В Україні перша галузева програма підтримки грудного вигодовування була затверджена у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям «Лікарня, доброзичлива до дитини». З 2004 року в закладах системи охорони здоров’я України, де отримують медичну допомогу матері і діти, впроваджується Розширена Ініціатива ВООЗ/ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини», що передбачає, окрім питань підтримки грудного вигодовування, впровадження сучасних перинатальних технологій в родопомічних закладах. На початок нинішнього року в Україні налічується близько 400 закладів, що відповідають згаданим критеріям.

У нашій області також не лишаються осторонь та повсякчас підтримують батьків й дітей. Уже традиційно, у межах заходів Тижня підтримки грудного вигодовування, на базі «Черкаського міського пологового будинку «Центр матері та дитини» о 10 годині стартують тематичні заходи. Спілкування, фахові поради та лекції від спеціалістів чекають цієї п’ятниці на гостей Центру.

Автор статті