В області триває підготовка до нового опалювального сезону

IMG_6567Райони та міста області демонструють посередні показники з підготовки до опалювального сезону. Загалом рівень їхньої готовності сягає 33%. Пожвавити роботу у цьому напрямку та належним чином підготуватися до зими закликав учасників обласного оперативного штабу зі своєчасної підготовки підприємств паливно-енергетичного комплексу, житлово-комунального-господарства та об’єктів соціальної сфери заступник голови – керівник апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко.

До вересня комунальні господарства краю мають бути готові до старту опалювального сезону на 80-90%. Таке завдання поставив їм Сергій Овчаренко.

IMG_6574– Всі ми маємо спільне завдання – якомога якісніше підготуватися до цьогорічного опалювального сезону, – зауважив заступник очільника області. –Досягти 90% показника готовності – реально. Та для цього треба активно попрацювати на всіх рівнях. Адже добробут черкащан залежить від виконавської дисципліни кожного з нас. Потрібно погасити заборгованість за спожитий природний газ, обладнати житлові будинки засобами обліку тепла, замінити котли, розглянути питання переходу на альтернативні види опалення – геть не повний перелік тих завдань, які треба владнати. Обласна влада відкрита до співпраці. Якщо є питання – звертайтеся, будемо вирішувати їх разом.

Посадовець додав, що актуальним питанням лишається забезпечення багатоквартирних житлових будинків з централізованим опаленням побудинковими засобами обліку теплової енергії. До 1 серпня рівень оснащеності будинків повинен бути не нижче 78%, а до початку опалювального сезону – 90%. Нині ж цей показник в середньому по області становить 71%.

IMG_6576– Важливо визначити доцільність установки побудинкових лічильників, – зазначив Сергій Овчаренко. – Тоді треба вирішувати питання про переведення квартир, які залишилися, на індивідуальне опалення або встановлювати лічильники. Іншого варіанту немає. Водночас, додам, Черкащина традиційно в лідерах за рівнем розрахунків за спожиті енергоносії. Випереджає нас тільки Закарпатщина. Тут повністю відмовилися від газу, а котельні працюють на альтернативних видах палива. Приклад цієї області є для нас показовим. Тож економічно-доцільно та обґрунтовано подбати про перехід на альтернативні види палива.

Зазначимо, станом на 1 липня підготовлено 45% шкіл та 48 % дитячих садків, 48 % лікарняних закладів.

Автор статті