В області сприяють працевлаштуванню учасників АТО

0884Обласна влада сприяє вирішенню проблем зайнятості демобілізованих бійців, виходячи з реальних потреб ринку праці. Так, із початку проведення демобілізації, до центрів зайнятості Черкащини звернулось 855 осіб, які брали участь в АТО. Всі вони отримали профорієнтаційні послуги, нині 111 осіб працевлаштовано. Про це повідомляють в обласному центрі зайнятості. Для працевлаштування АТОвців організовують професійне навчання.  На сьогодні 89 осіб опанували такі знання в навчальних закладах області та центрах професійно-технічної освіти ДСЗ.

Координатор Центру допомоги учасникам АТО, заступник голови ГО «Черкаський союз учасників АТО» Олександр Тимошенко зазначає, що кожен АТОвець при бажанні може знайти роботу. Водночас  серед хлопців є й ті, котрі працюють не за професією, при цьому добре розуміються на інших сферах, зокрема: електриці, газозварюванні, ремонті техніки тощо. Щоб влаштуватись на відповідну роботу, кожен із них повинен пройти курс перекваліфікації, отримавши відповідний документ. «Як правило, таке навчання потребує багато часу, інколи декількох місяців. На мою думку, варто спростити цю процедуру, – каже Олександр. – Приміром, доречно було б запровадити для учасників АТО систему навчання екстерном. Нині таких бажаючих в нашій області близько 15 %».

Варто зауважити також, що в області для військовослужбовців, які брали участь в АТО, створені інформаційні куточки, що знаходяться не лише в кожному центрі зайнятості, але й в приміщеннях військкоматів, в районних, сільських, селищних радах, у приміщенні обласного госпіталю для інвалідів війни.

Один із учасників АТО черкащанин Сергій Димченко ділиться власним досвідом. Каже: враховуючи, що середня зарплата в області у межах 2,5 тис. грн, а в центрі зайнятості отримував, як учасник АТО, 3,5 тис. грн, міг би й не шукати роботу. Однак усвідомлював, що повинен працювати, звернувся до центру зайнятості, пройшов навчання за напрямком приватного підприємництва. Відтепер оформлюватиме з товаришами власну справу, зокрема займатиметься встановленням металопластикових вікон. Радить учасникам АТО звертатися до центру зайнятості, де окрім матеріальної підтримки, допоможуть ще й пошуку роботи або ж опануванні нової справи.

Автор статті