В області спостерігається тенденція до збільшення виробничого травматизму

травматизмМайже на 33 % збільшився рівень виробничого травматизму у порівнянні з відповідним періодом минулого року. Про йшлося на черговому засіданні ради облдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення.

Основною причиною виробничого травматизму залишається людський фактор. Це недоліки в організації охорони праці на підприємствах області та нехтування працівниками особистою безпекою. Тому важливу роль відіграє активізація  інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення з питань безпеки життєдіяльності та розробка нормативних актів про охорону праці на підприємствах.

На засіданні також обговорили проблеми технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Начальник сектору виробничо-технічного відділу ПАТ «Черкасигаз» Віталій Кононенко повідомив учасникам заходу, що у першому півріччі планове обслуговування систем газопостачання провели майже 114 тисяч абонентів. При цьому було відключено від системи газопостачання 390 приладів, що знаходились в аварійному стані або ж мали несправну автоматику безпеки, відключено 22 прилади з причин несправності димоходів та вентиляційних каналів, та виявлено 321 випадок самовільного втручання споживачів в систему газопостачання, переносу чи заміни газових приладів.

− Сьогодні існує низка проблемних питань, − зауважує Віталій Олександрович, − Наприклад, досі невизначений власник 8 багатоквартирних житлових будинків у Смілянському та Золотоніському районах, і відповідно не заключені договори на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання. Драбівська селищна рада не виконує обов’язки балансоутримувача 22 багатоквартирних будинків щодо утримання димових та вентиляційних каналів у належному технічному стані, і як наслідок є небезпека виникнення надзвичайної ситуації.

Крім того, учасники засідання обговорили питання поводження з небезпечними відходами, в тому числі непридатними до використання та забороненими до застосування хімічними засобами захисту рослин; охорони праці як системи збереження життя і здоров’я працівників будівельної галузі області. Про це повідомляють в Департаменті соціального захисту населення.

Автор статті