В області розпочато 42 кримінальні провадження за матеріалами оперативних працівників ДФС

дфсНа Черкащині в Єдиному реєстрі досудових розслідувань розпочато 42 кримінальні провадження, у тому числі – 26  за «тяжкими» статтями Кримінального кодексу України. З числа облікованих проваджень 40 відсотків припадає на кримінальні правопорушення за фактами ухилення від сплати податків. Такі піврічні підсумки діяльності підрозділів податкової міліції Черкаської області озвучив начальник оперативного управління головного управління ДФС у Черкаській області полковник податкової міліції Олег Дерев’янко.

Цього року відшкодовано збитків по кримінальних провадженнях на 3,4 млн грн. За результатами розгляду 10 кримінальних проваджень судовими органами винесено 8 обвинувальних вироків, згідно яких 8 осіб притягнуто до кримінальної відповідальності з конфіскацією незаконно виготовлених  підакцизних  товарів  орієнтовною вартістю 22,5 млн грн та 2 особи звільнено від кримінальної відповідальності в зв`язку з повним відшкодуванням завданих державі збитків.

За напрямом боротьби з кримінальними правопорушеннями у бюджетній сфері за матеріалами податкової міліції області з початку року розпочато 11 досудових розслідувань, пов’язаних з привласненням (розкраданням) бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем переможцями тендерних закупівель на загальну суму 12 млн грн. За результатами проведених заходів забезпечено сплату у сумі 1,4 млн грн.

Звітного півріччя в рамках кримінальних проваджень ліквідовано 2 «конвертаційних центри», загальний обіг проконвертованих коштів по яких складає 99,5 млн грн. Переведення безготівкових коштів в готівку здійснювалося через банківські установи шляхом зняття грошових коштів з рахунків підконтрольних транзитно – конвертаційних підприємств. З метою забезпечення погашення нанесених державі збитків на банківських рахунках заблоковано 1,9 млн грн. Вжитими заходами з відпрацювання вигодонабувачів, що скористались послугами «конвертаційних центрів», забезпечено надходження до бюджету 2,1 млн грн.

За інформацією ГУ ДФС у Черкаській області

Автор статті