В області прогнозують грози зі шквалами

820897Сьогодні, 13 липня, нестійкий характер погоди з грозовими дощами в регіоні збережеться. У другій половині дня очікується проходження чергового активного атмосферного фронту, який принесе із собою комплекс небезпечних явищ – грози, місцями по області сильні зливи, град та шквали 17-22 м/с. Після чого тиск почне зростати, вітер зміниться на північний, температурний фон дещо знизиться, поінформував начальник Черкаського обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Він додав, що розраховувати на суху погоду найближчим часом не варто. В окремі періоди часу все ж спостерігатимуться короткочасні грозові дощі. Проте наприкінці декади очікуємо чергову порцію спеки.

Загалом на погоду Черкащини продовжують впливати активні атмосферні фронти. Так, в другій половині дня 12 липня в області відмічалися зливи, місцями – сильні, у супроводі граду. Всі метеостанції реєстрували грози.

Важливо, що метеостанція Звенигородка менш ніж за 4 години зафіксувала 62 мм дощу, що близько до місячної норми та досягло критеріїв стихії. До речі, така інтенсивність дощу цього року на Черкащині фіксується вперше. Цією ж станцією відмічений шквал 18 м/с.

Автор статті