В області прогнозують нестійку вітряну погоду

На Черкащині 5 діб поспіль триває зимовий режим погоди, проте температурний фон залишається підвищеним відносно кліматичної норми.

Минулими вихідними жителі області насолоджувалися зимою, а пік похолодання прийшовся на суботу 8 лютого, саме ця доба видалася найхолоднішою з початку календарної зими. Мінімальна температура повітря у нашому регіоні знижувалася до 9-11º морозу, а середньодобова температура становила 5-7º морозу.

Проте Черкащину, як і всю Україну, «накриє» нове потепління. Потужний північноатлантичний циклон вже змінює синоптичні процеси – його атмосферні фронти несуть у наш регіон зігріте Гольфстрімом повітря, відзначає начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань.

Зіткнення тепла і холоду спровокувало посилення вітру до небезпечних 17-22 м/с. За прогнозом, на цьому тижні погода буде нестійкою. Уже сьогодні ввечері та завтра атмосферні фронти цього ж циклону на фоні сильного вітру принесуть помірні опади у вигляді мокрого снігу та дощу. Температура вночі -1..+4º, вдень +2..+7º. в нічні та ранкові години на дорогах ожеледиця!

12-14 лютого температурний фон істотно не зміниться, в опадах буде перерва, вітер поступово стихне. І вже у вихідні очікуємо на чергову порцію опадів.

 

Автор статті