В області продовжують роботу з реконструкції аеропорту

20170412_164025Спільний план дій для вирішення нагальних питань реконструкції аеропорту «Черкаси» відпрацьовували сьогодні під час вранішньої наради під головуванням заступника очільника області Костянтина Омаргалієва. За його словами, черкаське летовище має всі передумови для того, аби, після відновлення, безперебійно та прибутково функціонувати.

Черкаський аеропорт має статус міжнародного. Нині приймає лише чартерні рейси. Також тут проводять фестивалі малої авіації та інші виставкові заходи. На часі – поновлення сертифікації летовища.

– Відновлення діяльності КП «Аеропорт «Черкаси» черкаської обласної ради – це запорука потужного поштовху для розвитку нашого регіону, налагодження регулярних перевезень, створення логістичного комплексу, – говорить Костянтин Омаргалієв. – Сприятливе і вдале розташування летовища та наявність транспортної розв’язки. Втім для цього необхідно провести реконструкцію усього летовища. Між іншим, цей об’єкт має 5 категорію складності, тож потребує якісно розробленої проектно-кошторисної документації. Торік на топографо-геодезичні роботи та пошуково-розвідувальні інженерні вишукування спрямували 531 тис. грн. В обласному бюджеті вже на цей рік передбачені видатки в обсязі 2,85 млн грн.

За його словами, з виділених коштів 850 тис. грн спрямують на проведення сертифікації. Ще два мільйони – на виготовлення техніко-економічного обґрунтування. Цим опікується Департамент містобудування, архітектури, будівництва та ЖКГ облдержадміністрації.

Відзначимо, Черкаський аеропорт має злітно-посадкову смугу, яка за всіма характеристиками є третьою в Україні за потужністю після обох Київських. Може приймати літаки масою до 190 тонн. За радянських часів аеропорт «Черкаси» приймав до 80 рейсів за добу.

Автор статті