В області працюють над створенням Центру спеціальної реабілітації для атовців

???????????????????????????????Центр спеціальної реабілітації для атовців невдовзі запрацює у Черкасах. Над його створенням нині працюють фахівці громадського сектору та обласної влади. Механізм надання та оплати відповідних послуг, що надаватимуть хворим, обговорили в ОДА на нараді під головуванням першого заступника очільника області Віталія Коваля.

Ініціаторка задуму, керівниця благодійної організації «Від серця до серця» Наталія Несват розповіла про те, що цей Центр працюватиме на базі Черкаського обласного наркологічного диспансеру.

– Реабілітація ж здійснюватиметься на основі спеціальної 12-покрокової Програми, що набула ефективності в усьому світі.  Це комплекс послуг, спрямованих на поступову відмову від уживання психотропних речовин чи алкоголю. Вона передбачає насамперед визнання свого безсилля перед проблемою. А далі починається робота з хворим – глибинний аналіз причин появи залежності. Лікування триває від 28 днів до 3 місяців, залежно від стану хворого. Залучатимуть психологів та соціальних працівників.

Центр розрахований на 15 осіб. У ньому 4 палати, де вже наразі проведені ремонтні роботи. Про це розповів керівник обласного наркодиспансеру Анатолій Борозенець. Каже: найближчими днями приміщення доустаткують необхідними меблями, зокрема ліжками. Натепер вже є шафи й столи, обладнана кухня. Окрім того, готові майже всі документи. Анатолій Віталійович розповів про механізм реабілітації:

– Щойно до нас потрапляє пацієнт, його оглядає лікар, а також психолог. Протягом двох тижнів проводимо детокс, знімаємо гострий абстинентний синдром. Далі психолог визначає подальше лікування чи реабілітацію, перевівши в інше відділення. Якщо ж відбувається загострення стану, йому відразу нададуть допомогу наркологи чи інші лікарі. Адже в лікуванні залежностей важливим фактором є час: чим більше людина утримується від вживання психотропних речовин, тим більше шансів тривалості ремісії.

– Наслідки воєнних подій у східних областях, на жаль, призвели до того, що бійці, які повертаються, не стримуються й опиняються в алкогольній чи навіть наркотичній залежності, – сказав Віталій Коваль. – І сьогодні влада спільно з громадськими організаціями, кваліфікованими фахівцями пропонує об’єднати зусилля для того, аби допомогти бійцям позбутися залежностей. Так, ініціюватимемо перед депутатським корпусом виділення відповідного фінансування на діяльність Центру.

Автор статті