В області працюють над стратегією утримання доріг

SAM_8557На Черкащині почали розробляти стратегію будівництва, утримання та ремонту доріг в області на 3-5 років. Долучаться до цієї роботи й райони. Вони до вересня мають запропонувати свої напрацювання у цьому напрямку, наголосив під час розширеної наради в ОДА заступник очільника області Костянтин Омаргалієв.

SAM_8563Із понад шести тисяч км автодоріг, які перебувають на балансі Служби автомобільних доріг області, ямковістю вражено майже 43 % шляхів. Близько 505 км доріг потребують проведення робіт з поточного середнього ремонту. Цього року вже ліквідовано 207,7 тис. м2 ямковості (21,9 %), зокрема 181,2 тис.м2 (86,3 %) на дорогах державного значення, повідомив начальник служби Автомобільних доріг в Черкаській області Юрій Настенко.

SAM_8562– Через невиконання протягом останніх десятиліть ремонтів в необхідних обсягах, автомобільні дороги втратили несучу здатність, тому дорожнє покриття руйнується, – зауважив Юрій Настенко. – Станом на липень ми вже виконали роботи загальним обсягом 70,6 млн грн. З них здійснили ямковий ремонт на 39,4 млн грн. Загалом же на поточні роботи та експлуатаційне утримання одного кілометра автодороги в середньому необхідно 55 тис. грн на рік. Річна ж потреба на ремонт буде складати приблизно 240,5 млн грн.

Райони області також мають фінансово долучитися до проведення робіт на автошляхах, відзначив Костянтин Омаргалієв.

SAM_8569– Нещодавно Уряд прийняв рішення про виділення області з Державного бюджету 214 млн грн на ремонт автомобільних доріг державного значення, – зазначив заступник голови ОДА. – Однак, для того, аби отримати кошти, райони мають прискорити прийняття рішення про спрямування коштів з місцевих бюджетів на співфінансування ремонту доріг. Йдеться про 21 млн грн. Разом з тим, райдержадміністрації та міськвиконкоми мають визначитися з переліком доріг місцевого значення загального користування, які потребують виконання ремонтних робіт та необхідний для цього обсяг фінансування.

Автор статті