В області популяризують створення національного природного парку «Холодний Яр»

126978690Для покращення обізнаності територіальних громад з питань щодо основних завдань, особливостей функціонування національних природних парків (НПП) та переваг, які отримує місцеве населення при їх створенні, днями відбулася ознайомча поїздка до національних природних парків України.

Метою заходу було підвищення рівня підтримки питання створення НПП «Холодний Яр» місцевим органами влади та самоврядування шляхом ознайомлення з досвідом діяльності НПП «Яворівський» (смт Івано-Франкове Львівської області) та«Синевир» (с. Синевир Закарпатської області), у тому числі результатами співпраці з місцевими жителями.

До складу учасників ознайомчої поїздки увійшли представники сіл, адміністративні межі яких потрапляють до складу проектованого НПП  «Холодний Яр» та представники органів влади.

Організаторами заходу виступили Мінприроди України разом з обласною державною адміністрацією за підтримки Українського товариства охорони птахів та Франкфуртського зоологічного товариства (Німеччина).

В ході поїздки представники адміністрацій НПП, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та суб’єктів господарювання ознайомили учасників поїздки з функціональними зонами територій НПП та режимом господарської діяльності кожної з них, поінформували про вплив діяльності НПП на розвиток рекреації, туризму і приватного підприємництва, участь територіальних громад в роботі науково-технічних рад НПП та забезпечення населення негазифікованих населених пунктів паливними матеріалами, вартість яких нижча, ніж у лісгоспах.

Учасники поїздки відвідали туристичні та рекреаційні об’єкти, еколого-просвітницькі центри НПП, ознайомились з діяльністю відпочинкових осередків.

За інформацією Управління екології та природних ресурсів Черкаської ОДА

Автор статті