В області підбили підсумки проведення Року англійської мови

68911179Вчора відбулося урочисте закриття Року англійської мови в Україні. З цієї нагоди в обласному інституті післядипломної освіти зібралися представники обласної влади, освітянської громади Черкащини та громадськості, інформують в управлінні освіти і науки ОДА.

Проведенню цього заходу передувала велика копітка робота освітян області з упровадження ухваленого Президентом України рішення щодо оголошення 2016 року Роком англійської мови в Україні.

86579333Заступник начальника управління  освіти і науки облдержадміністрації Оксана Сімушіна зазначила, що, на  виконання державного рішення, в області  було запроваджено викладання англійської мови у багатьох загальноосвітніх навчальних закладах, у яких вона раніше не вивчалася,відбулося розширення мережі гуртків з вивчення англійської мови у позашкільних навчальних закладах, мережі літніх мовних таборів (у 2016 році функціонувало 253); проводяться фахові конкурси, олімпіади, змагання з англійської мови серед педагогічних, науково-педагогічних працівників, учнів та студентів.

До викладання англійської мови залучаються іноземні фахівці і волонтери. В КНЗ «Черкаський обласний інститут післядипломної освіти педагогічних працівників Черкаської обласної ради» щомісяця відбуваються Суботні Зустрічі вчителів англійської мови з метою їх підготовки  до складання іспитів з рівня володіння мовою та поліпшення якості навчання мові у контексті проекту «Уміння 21 століття».

У листопаді цього року відбулися тренінги для молодих учителів англійської мови. Провів їх експерт Департаменту англійської мови при Посольстві США Сенека Райaн.

Як зазначила Оксана Іванівна, в області діють міжнародні проекти, ініційовані Британською Радою в Україні та Корпусом миру за підтримки Міністерства освіти і науки України, в яких бере участь Черкащина, – Go Global, Global Camps, «Вчителі англійської мови – агенти змін», «Шкільний учитель нового покоління», «Післядипломна педагогічна освіта вчителів іноземних мов».

Продовжено роботу он-лайн консультпункту для вчителів англійської мови через Спільноту вчителів Черкаської області. Залучено 37 шкіл Черкаської області до участі у міжнародному проекті E-Twinning Plus, метою якого є розвиток проектних компетентностей учнів.

Серед цьогорічних інноваційних заходів  – фестиваль English Fest, до якого були залучені всі навчальні заклади області;  семінар Jolly Phonics, який провела педагог з Великобританії  Корал Джордж; проведення  найбільшого мовного уроку одночасно у 55  містах України, зокрема і на Черкащині.

73356996У рамках заходу відбулося нагородження подяками учителів за реалізацію програми «Вчителі англійської мови – агенти змін» у навчальних закладах Черкаської області.

Автор статті