В області підбили підсумки другого туру вакцинації проти поліомієліту

prДругий тур імунізації проти вірусу поліо тривав на Черкащині з 30 листопада та закінчився 19 грудня. За цей час щеплення отримали 47 394 дитини віком від 2 місяців до 6 років, що складає 68,2 % від цільової групи. Цей показник дещо вищий за результати першого раунду вакцинації.

Найвищих показників вакцинації досягли в Чорнобаївському – 95,1 %, Золотоніському – 94,5 %, Городищенському – 90,4 %, Христинівському – 90,1 % та Корсунь-Шевченківському – 89,8 %районах. Найнижчі показники у Жашківському районі – 45,5% та Черкасах – 49,7%. За словами начальника відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмили Стрелкової, третій раунд стартує через місяць по завершенню другого етапу.

– Другий раунд продовжили на тиждень, аби залучити більше дітей. Тож у деяких районах нам вдалося досягти 95-відсоткового показника охоплення дітей щепленнями проти поліомієліту, – говорить Людмила Стрєлкова.

В Україні за результатами другого туру додаткової імунізації проти поліомієліту охоплено щепленнями понад 1 6 млн українських дітей, а це 75,1% від запланованої кількості. Нагадаємо, що згідно рекомендацій ВООЗ, з метою протидії хворобі для створення сильного колективного імунітету охоплення щепленнями має становити 95%.

Автор статті