В області пануватиме тиждень з комфортними температурами

phpcohgc4oqtoЦей тиждень обіцяє бути більш комфортним, ніж попередній. Так, першу половину тижня погоду формуватиме поле підвищеного атмосферного тиску. Температура повітря впродовж 9-11 серпня становитиме вночі 12-17º, вдень 26-31º. Із 12 серпня і до кінця тижня через вплив північного циклону похолодає ще більше. Нічна температура очікується 11-16º, денна 19-24º. 12-13 серпня місцями також можливий короткочасний дощ. Про це повідомив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.

За кліматичними даними, із середини серпня температурний фон на Черкащині починає спадати. Але після перших проявів осені, літній режим погоди часто повертається на 1,5-2 тижня. Такі періоди носять назву» бабиного літа».

Бездощовий період, який тривав на Черкащині впродовж 4-7 серпня та спекотна погода зумовили поступове висихання ґрунту та передчасне припинення дозрівання сільськогосподарських культур. У результаті таких погодних умов створюються несприятливі умови для підготовки площ під урожай 2017 року та утворення сонячних опіків на плодах овочевих,

Суха та тепла погода призводять до подальшого зростання класу пожежної небезпеки в екосистемах області (наразі встановлений 3 клас). У цей період слід бути вкрай обережними з вогнем, при відпочинку на природі. Варто відмітити, що із 13 серпня на Черкащині розпочинається сезон полювання на пернату дичину, відповідно ризик виникнення пожеж збільшується. Мисливцям варто утриматися від розведення вогню у лісах та на торфовищах, щоб не допустити виникнення масштабних пожеж.

Автор статті