В області оновили превентивні заходи з протидії поширенню захворювань птиці

На Черкащині проаналізували ефективність проведених у 2019 році заходів з протидії імовірному поширенню хвороб списку А згідно з МЕБ серед птахів, зокрема й свійських. В ОДА відбулося засідання обласної надзвичайної протиепізоотичної комісії. Тут обговорили  необхідність постійно працювати задля підвищенняефективності діючих превентивних заходів та  злагодженості роботи всіх задіяних у цьому процесі  ланок.

Відповідні доручення у ході засідання обласної надзвичайної протиепізоотичної комісії спрямували районам та ОТГ Черкащини.

– Епізоотична ситуація в області, як взагалі і в Україні, в цілому стабільна та знаходиться під контролем Держпродспоживслужби, – наголосила начальник обласного управління Альона Бойко. – Хоча в країнах Європи, зокрема Польщі, Словакії та Угорщині, складається напружена ситуація щодо поширення хвороб списку А згідно з МЕБ серед птахів, а саме – високопатогенного грипу птиці.

– Будь-які захворювання птиці можуть завдати удару економіці нашого регіону, – зауважив Роман Карманнік. – Тож краще проводити роботу максимально якісно на рівні профілактичних заходів, аніж боротися з наслідками. Особливо важливо, аби звернули увагу на важливість ухвалених превентивних заходів саме в ОТГ та тих районах, де діють потужні господарства з вирощування птиці. Стосується це і тих регіонів, де пролягають міграційні шляхи перелітних птахів: Жашківського, Чорнобаївського, Черкаського, Канівського.

В області сконцентровані потужні птахогосподарства, в яких нараховується більше 21 мільйона птиці різних видівта більше 2 мільйонів  – в особистих господарствах. Спеціалісти Держпродспоживслужби під час планових та позапланових інспектувань контролюють дотримання на Черкащині ветеринарно-санітарних правил для птахівницьких господарств. Лише минулого року в 837 населенних пунктах області обстежили більше 150 тисяч дворів, де утримується птиця. Крім того, провели більше 12,5 тисячі лабораторно-імунологічних досліджень на інфекційні хвороби птахів.

 

Автор статті