В області обговорили питання викладання предметів духовно-морального спрямування

73635084Вчора на засіданні круглого столу на базі обласного інституту післядипломної освіти педагогічних працівників обговорили питання викладання предметів духовно-морального спрямування. про це повідомляють в управлінні освіти і науки Черкаської ОДА.

До участі у заході долучилися заступник голови обласної ради Вадим Гайович, голова Громадської ради з питань співпраці з церквами та релігійними організаціями при Міністерстві освіти і науки України Володимир Марущенко, головний спеціаліст Департаменту загальної середньої та дошкільної освіти Міністерства освіти і науки України Раїса Євтушенко, начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Валерій Данилевський, заступник начальника Оксана Сімушіна, ректор ОІПОПП Наталія Чепурна, представники різних релігійних конфесій, громад, навчальних закладів, де викладаються предмети духовно-морального спрямування.

63184355Звертаючись до присутніх, Валерій Данилевський означив стан справ щодо викладання предметів духовно-морального спрямування у загальноосвітніх навчальних закладах Черкаської області.

За словами очільника освітян області, у загальноосвітніх навчальних закладах викладаються такі предмети духовно-морального спрямування як «Основи християнської етики», «Етика» «Християнська етика в українській культурі», «Етика: духовні засади», «Виховання базових гуманістичних цінностей», «Основи гуманістичної моралі», «Сімейні цінності». У 2016-2017 навчальному році з 620 загальноосвітніх навчальних закладів області (у тому числі і приватних) у 178 викладають курси духовно-морального спрямування. Найкраще робота проводиться у місті Золотоноша (у 6 закладах із 7), Звенигородському (у 16 із 29), Черкаському (у 28 із 30) та Чорнобаївському (18 із 34) районах.

83225234Проводиться цілеспрямована робота щодо підготовки педагогічних працівників для викладання означених предметів. Із 2006 року курси підвищення кваліфікації пройшли 677 педагогів області і отримали свідоцтво на право викладання предметів духовно-морального спрямування. Із 2007 року традиційними стали обласні, міжрегіональні та всеукраїнські науково-практичні семінари, круглі столи, конференції, творчі зустрічі.

Із 2007 року розпочалася співпраця із релігійними та громадськими організаціями міста, області та України. Співпраця відбувається з громадською організацією «Черкаський комітет батьківської духовної опіки шкіл», (м. Черкаси), Всеукраїнським благодійним фондом «Добро» (м. Дніпро), Міжнародною організацією «Надія людям» (м. Рівне), Національним університетом «Острозька академія» (м. Острог), Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» (м. Київ).

03804868Співпраця із благодійними організаціями дозволяє покращити навчально-технічну базу. Так, із 2008 року загальноосвітні навчальні заклади Черкащини отримують навчальну, науково-методичну і дидактичну літературу для викладання предметів духовно-марального спрямування. У 2015 році за угодою між управлінням освіти і науки Черкаської обласної державної адміністрації та Всеукраїнським благодійним фондом «Східноєвропейська гуманітарна місія» всі загальноосвітні навчальні заклади області безкоштовно отримали навчальні комплекти із християнської етики (навчально-дидактичний набір із 16 книг).

Така робота дає свої результати: учні Черкаської області є щорічними призерами Всеукраїнських конкурсів і турнірів.

– Проблема духовно-морального виховання особистості завжди була однією з актуальних, а в сучасних умовах, зважаючи на соціальні виклики, які переживає українське суспільство, вона набуває особливого значення, – наголосив Валерій Вікторович.

Автор статті