В області найбільше лісів висадять у Черкаському лісгоспі

IMG_9790Черкаські лісівники цього року створять 365 га лісових насаджень. Щоб забезпечити такий великий об’єм посадок, лісництва виростили на власних розсадниках понад 3 млн саджанців хвойних і листяних порід. Найбільшу кількість посад матеріалу традиційно забезпечує Руськополянське лісництво.

На двох третинах площ лісівники провели підготовку ґрунту ще восени. Тож простір для роботи уже є. На площах провели боронування і глибоке рихлення з одночасним внесенням аміачної селітри. Вона не лише підживлює щойно насаджений ліс, але й відлякує личинку хруща – найнебезпечнішого шкідника. Підготовку решти площ розпочнуть уже найближчим часом.

Щоб забезпечити рослини вологою і захистити від несприятливого впливу, черкаські лісівники успішно застосовують гель «Максимарин» для обробки кореневої системи. Цього року його закупили близько 7 тонн, щоб забезпечити такі обсяги посадки.

– Зараз на території Черкаського лісгоспу триває інтенсивне всихання насаджень. Тому ми намагаємося максимально заліснити площі, що вийшли з головного користування та суцільних санітарних рубок, – розповів головний лісничий ДП «Черкаське лісове господарство» В’ячеслав Шако.

І хоч на дворі ще доволі прохолодно, для лісівників уже розпочалася спекотна пора весняної лісокультурної кампанії. Найняті бригади працюють щоденно без вихідних, щоб устигнути дуже швидко, доки сприяє погода, посадити ліси.

– Найважливіше для лісівника – встигнути посадити, доки ще не пішла волога. У нас переважно піщані ґрунти, вони швидко сохнуть, томи ми починаємо посадку дуже рано і намагаємося завершити якнайшвидше. Тоді збільшується приживлюваність і якість насаджень. А це для лісівника найважливіший показник роботи, – говорить директор ДП «Черкаське лісове господарство» Андрій Пустовіт.

 

За інформацією Черкаського обласного управління  лісового та мисливського господарства

Автор статті