В області на засіданні комісії з питань ТЕБ та НС обговорили заходи з протидії пожежам у природних екосистемах

IMG_772822 червня в під головуванням Віце-прем’єр-міністра – Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадія Зубка у режимі відео-конференції відбулося засідання міжвідомчого оперативного штабу державної комісії з питань ТЕБ та НС. Тут обговорили проблемні питання щодо стану пожежної безпеки в екосистемах України та заходи спрямовані на протидію пожежам у природних екосистемах протягом пожежонебезпечного періоду.

За оперативними даними, з початку року в Україні зафіксовано 11 800 пожеж в екосистемах, що у три рази більше за показник минулого року. Так само втричі збільшилась і площа, якою пройшов вогонь. Збільшення пожеж зафіксоване не лише у лісових масивах, а й на торфовищах та відкритих територіях де переважно горить суха трава, очерет та сміття.

Черкащину на нараді представляв голова регіонального штабу з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, заступник Голови обласної державної адміністрації Костянтин Омаргалієв.

Підводячи підсумки з розгляду питання організації протидії пожежам у природних екосистемах Костянтин Омаргалієв закликав усіх присутніх максимально відповідально поставитися до виконання розробленого комплексу заходів із запобігання пожежам у природних екосистемах.

IMG_7729– Для контролю за ситуацією, в природних екосистемах області, потрібно вести постійний моніторинг ситуації з пожежами в кожному регіоні, – говорить Костянтин Сапартаєвич. – Керівникам органів влади на місцях слід максимально відповідально підходити до питання забезпечення пожежної безпеки на їхніх територіях, в повному обсязі виконувати заходи щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру. Крім того, з метою швидкого залучення сил для гасіння, слід забезпечити оперативне взаємоінформування відомчих організацій про загрозу або виникнення пожеж в природних екосистемах. При підвищенні класі пожежної небезпеки до найвищого, забезпечити інформування населення та тимчасово обмежити відвідування людьми лісів. З цього приводу необхідно суттєво посилити інформаційну, роз’яснювальну та профілактичну роботу.

За результатами селекторної наради було вирішено ретельно відпрацювати існуючий спеціальний план заходів по посиленню протипожежного захисту лісових масивів та сільгоспугідь області, яким визначені дії усіх профільних служб та установ. А також для відпрацювання питань взаємодії силами Управління ДСНС та обласного управління лісового та мисливського господарства провести спільні штабні тренування, а також узгодити спеціальні оперативно-мобілізаційні плани гасіння лісових пожеж.

За інформацією управління ДСНС України у Черкаській області

Автор статті