В області майже завершили процес автономізації медзакладів

Активізувати роботу щодо автономізації, комп’ютеризації та інформатизації медичних закладів в областях закликають в Уряді. Сьогодні на цьому наголосив у ході всеукраїнської селекторної наради з регіонами Прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

Нагадаємо, з 1 квітня 2020 року Національна служба здоров’я України (НСЗУ) закуповуватиме медичні послуги в закладах охорони здоров’я всіх рівнів надання медичної допомоги й оплачуватиме їх за договором. Задля цього установи охорони здоров’я областей повинні автономізуватися та приєднатися до Електронної системи охорони здоров’я.

На Черкащині роботу з автономізації медзакладів майже завершили, зазначає очільник області Роман Боднар. Лишилися заклади охорони здоров’я, які надають вторинну медичну допомогу, у трьох районах нашого регіону.

– Автономізація – одна з ключових умов старту медичної реформи. Утілення ж цього процесу сприятиме як економічній ефективності управлінської системи цих закладів охорони здоров’я, так і в цілому поліпшенню якості медичних послуг. Між тим, на Черкащині триває робота з комп’ютеризації та інформатизації установ. Готовність на сьогодні сягає близько 60 %.

Зауважимо, цьогоріч на інформатизацію та комп’ютеризацію обласних закладів охорони здоров’я спрямували 11,9 млн грн з обласного бюджету.

Довідково:

Автономізація, як пояснюють у МОЗ, передбачає, що лікарні можуть набувати статусу некомерційного комунального підприємства. Наразі лікарні працюють як бюджетні установи за бюджетним законодавством та з вертикальним управлінням. Їх керівники не мають свободи рішень і керуються наказами згори.

Перетворення лікарень на комунальні підприємства дозволить розширити права медичних закладів до рівня всіх інших суб’єктів господарювання.

Аби почати співпрацю за договором із НСЗУ, медичний заклад повинен:

– автономізуватися (обов’язкова умова для державних закладів);

– приєднатися до Електронної системи охорони здоров’я;

– мати необхідне оснащення;

подати заяву до НСЗУ здоров’я;

– підписати договір.

Автор статті