В області більше сотні політв’язнів та репресованих отримують соціальну підтримку

kotorye-predostavlyayut-socialnye-uslugi1Фінансову підтримку в якості соціальної допомоги одержують в області громадяни з категорії політичних в’язнів і репресованих. Натепер її 121 особа.

– Щомісячну фінансову допомогу в розмірі 500 грн надають в межах комплексної програми «Турбота» на 2014-2020 роки, – говорить директор Департаменту соціального захисту населення ОДА Руслан Чикало. – Крім того, 8 осіб одержують довічну стипендію Президента України, що становить 1312 грн.

Руслан Олександрович зазначає, що відповідно до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні», вони отримують пільги з оплати житлової площі та комунальних послуг у розмірі 50 відсотків за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам. Пільги надаються без урахування сукупного доходу сім’ї.

Зауважимо також, для забезпечення фінансової підтримки обласним громадським організаціям ветеранів виділено 126 тис. грн, зокрема, обласному товариству політичних в’язнів і репресованих виділено 15 тис. грн. Зазначені кошти розподіляє робоча група з питань розподілу коштів на фінансування обласних громадських організацій та об’єднань соціального спрямування при Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації. До складу робочої групи входять представники структурних підрозділів ОДА та громадськості.

Автор статті