В області більше півтисячі упаковок ліків від ускладнень грипу

мммЗ початку епідсезону на грип та ГРВІ на Черкащині захворіли понад 100 тисяч жителів, з них 62,5 тисячі дітей до 17-ти років. Це 8,5% від загальної кількості населення. Про стан захворюваності повідомив начальник управління охорони здоров’я області Михайло Лобас під час прес-конференції міністра охорони здоров’я Олександра Квіташвілі в Черкасах, на якій обговорили стан вакцинації проти поліомієліту та захворюваності на грип і застуду.

Уже 29 країн оголосили про погіршення епідситуації щодо грипу та ГРВІ. За оперативними даними з жовтня в Україні зареєстровано більше 3,3 млн хворих. Госпіталізовано 130 тисяч українців. За інформацією МОЗ, наразі у 19-ти областях та місті Києві показники захворюваності на грип перевищили епідемічні пороги, з них в 11-ти регіонах – більше, ніж на 50%. Найвищий показник захворюваності на грип та ГРВІ на Київщині.

На Черкащині через грип та застуду до лікарень потрапили більше 7,5 тисяч жителів, зареєстровані 12 летальних випадків від ускладнень грипу. У секційних матеріалах вірусологічно підтверджений вірус грипу А (N1H1-пандемічний).

– Область отримала противірусні препарати гуманітарної допомоги в кількості 100 упаковок «Таміфлю» та 500 упаковок «Релензи», які розподілені між лікувальними установами, – повідомив начальник управління охорони здоров’я ОДА Михайло Лобас.

Станом на 1 лютого в медичних закладах краю налічувалося 90 упаковок «Таміфлю» і 480 упаковок «Релензи».

– Ніхто не повинен лікуватися самостійно, – наголосив Олександр Квіташвілі. – Це дуже серйозні препарати і не потрібно їх завозити з Польщі тощо. Це ліки не для профілактики і вони можуть бути небезпечними. Запаси препаратів є, лікарі знають, як їх використовувати.

Міністр зауважив, що в 90% летальних випадків в Україні люди пізно зверталися по медичну допомогу. У МОЗі проаналізували, що у перший-третій день захворювання до лікарів звертаються лише 36 % пацієнтів, на четвертий-п’ятий – 25 %, на шостий і більше – майже 40 %. Олександр Квіташвілі додав, що неправильно, коли сьогодні вагітна йде до лікаря лише на шостий день захворювання.

Загалом ускладнення від грипу та ГРВІ забрали життя 185-ти українців, у 161-му випадку виявлений вірус грипу А (N1H1-пандемічний). Найбільша кількість летальних випадків у Одеській області – 34, у Вінницькій та Черкаській областях по 13 і 12 відповідно.

 

За інформацією управління охорони здоров’я облдержадміністрації

Автор статті