В обласному центрі зайнятості підбили підсумки роботи за 2017 рік

фото 1Минулоріч, завдяки сприянню обласної служби зайнятості, отримали роботу 35,5 тис. жителів Черкащини. Про це під час прес-конференції щодо результатів діяльності обласної служби зайнятості у минулому році та пріоритетів на 2018 рік розповів директор Черкаського обласного центру зайнятості Григорій Дендемарченко.

– Протягом 2017 року надійшло майже 37 тис. вакансій, з яких понад 34,2 тис. було укомплектовано за сприяння служби зайнятості, – наголосив Григорій Дендемарченко. – Рівень укомплектування в області є одним з найвищих серед регіональних служб зайнятості. Минулого року він становив 91,8 % (по Україні 75,2 %), а термін укомплектування вакансій в області вдвічі менший ніж по Україні і становить 5 календарних днів.

За його словами основні зусилля обласної служби зайнятості полягають в сприянні працевлаштуванню пошукачів роботи та забезпеченні роботодавців кваліфікованими кадрами. Запорукою успіху в цьому є тісна співпраця з роботодавцями, завдяки чому збільшується надходження вакансій, що розширює можливості служби зайнятості у забезпеченні роботою тих, хто її шукає. Тільки минулого року понад 6,9 тис. роботодавців  співпрацювали з центрами зайнятості щодо підбору працівників. Саме зростання надходження вакансій дозволило збільшити обсяги працевлаштування осіб у порівнянні з попереднім роком.

Минулого року 58 осіб за фінансової підтримки Фонду загальнообов’язкового державного страхування України на випадок безробіття започаткували власну справу, з них 33 учасники АТО, 8 осіб з особливими потребами, 7 безробітних з числа вимушено переміщених осіб. Найбільш поширеними видами економічної діяльності є – оптова та роздрібна торгівля, галузі транспорту та зв’язку, сільське господарство, переробна промисловість.

Окрему увагу директор обласного центру зайнятості звернув на професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. Це на сьогодні є актуальним як для Черкащини, так і України в цілому. Найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, кваліфікованих робітників з інструментом, працівників сфери торгівлі та послуг та на представників найпростіших професій.

Наприклад, найвищий розмір оплати праці пропонується у вакансіях для полірувальника оптичних деталей – 15 тис. грн, робітника з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва – 11 тис. грн, адміністратора, радіомеханіка з ремонту радіоелектронного устаткування, токаря – 10 тис. грн, інженера з технічного нагляду (будівництво) – 9 тис. грн.

 

Автор статті