В обласному центрі вчать протидіяти торгівлі людьми

_DSC0014На Соборній площі Черкас діє «Лабіринт можливостей». Його запрошують пройти усіх охочих. Пропонують до вирішення декілька ситуативних завдань, помилки в яких у реальному житті можуть призвести до потрапляння у рабство.

_DSC1478 _DSC0020 _DSC0010Інформаційна акція  приурочена до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Мета акції, кажуть організатори, поінформувати людей про небезпеку потрапляння у ситуацію торгівлі людьми, коли вони погоджуються на сумнівні вакансії та надто привабливі умови праці.

Захід організували Благодійною організацією «Від серця до серця» спільно з управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської ОДА

Торгівля людьми – це форма сучасного рабства та порушення прав людини, від якої страждають чоловіки, жінки та діти, та яка не втрачає актуальності у ХХІ ст. для жодної країни світу, включаючи Україну. У 2013 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй проголосила 30 липня Всесвітнім днем протидії торгівлі людьми, зазначивши, що в цей день необхідно підвищувати рівень поінформованості громадян стосовно глобальної проблеми торгівлі людьми і привертати увагу до важкого становища жінок, чоловіків і дітей, які стали жертвами цього злочину, а також заохочувати людей активно допомагати постраждалим і протидіяти торгівлі людьми.

_DSC0016 _DSC0015 _DSC0006Протягом І півріччя 2018 року Міністерством соціальної політики України встановлено статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, 112 громадянам України. У порівнянні з аналогічним періодом попереднього року, такий статус встановлено лише 102 особам. Протягом І півріччя 2018 року Міністерством соціальної політики України виявлено більше осіб, які постраждали від сексуальної експлуатації (51 особа), порівняно з 2017 роком – 46 осіб.

Основними країнами призначення громадян України є Російська Федерація, Україна, Республіка Польща, Республіка Туреччина, Об’єднані Арабські Емірати тощо.

_DSC0003З грудня 2017 року в службі зайнятості діє «гаряча лінія» 0-800-50-99-66, зателефонувавши на яку можна отримати консультації фахівців, зокрема з питань, пов’язаних із запобіганням нелегальній трудовій міграції та торгівлі людьми.

 

Автор статті