В. Коваль: Відкритий діалог влади й бізнесу стане запорукою розвитку економіки

IMG_6277Результати спільної роботи влади та бізнесу в напрямку стабілізації та розвитку економіки регіону окреслив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль науковцям та студентам Східноєвропейського університету. Тут відбулась Міжнародна науково-практична конференція про фінансово-економічне та обліково-аналітичне забезпечення підприємницької діяльності.

Побудова відкритого, ефективного та раціонального діалогу бізнесу й влади сприяє розвитку економіки, переконаний Віталій Володимирович, наближенню послуг до європейського рівня.

Так, восени 2014 року між Федерацією роботодавців, обласною адміністрацією та профспілками підписано тристоронню угоду, спрямовану на реалізацію конкретних практичних кроків: коли профспілки захищають працюючих, роботодавці дають їм роботу, а влада створює всі необхідні для цього умови, ліквідуючи можливі перешкоди.

– Нині в області здійснюється активна робота в рамках децентралізації, зокрема передачі повноважень на місця, – наголосив Віталій Коваль. – Відповідно в кожному місті та районі створено ЦНАПи, аби підприємець, як і звичайний громадянин, мав змогу на досить невеликій відстані швидко отримати якісну державну послугу. Між тим, за ініціативи Уряду запрацював і державний портал iGov. Черкащина активно долучилася до цієї роботи. І вже близько половини районів та міст здійснюють атестацію, щоб через електронний портал із використанням технології електронного цифрового підпису надавати послуги тим, хто їх потребує.

Уникнення перешкод для ведення бізнесу є важливим аспектом, підкреслив перший заступник та поінформував про зрушення  питання оренди земельних ділянок:

– Раніше при обласній адміністрації працювала земельна комісія, яка могла роками розглядати питання надання в оренду земельних ділянок, що знаходяться поза межами районів. Відповідно комісія створювала умови, що передбачали корупційні прояви, аби підприємець, фермер чи господарник міг отримати угоду на 10-15 років. Нині ж така комісія ліквідована, а всі питання стосовно оренди розглядаються не більше місяця.IMG_6263

Віталій Коваль зазначив і про ініціативу області щодо зменшення рівня ЄСВ, що обтяжує роботу бізнесу. На сьогодні єдиний соціальний внесок знижено з 38 до 22 %.

– При цьому ми наполягали на тому, щоб вивільнений ресурс, який отримали підприємці, або залучали в модернізацію виробничих потужностей, або використовували його з метою підвищення реальної заробітної плати, – сказав посадовець. – Таким чином ми відстоюємо позиції роботодавців на рівні держави, вони ж, на наш погляд, мають виконувати соціальні зобов’язання перед громадянами.

Принагідно Віталій Коваль повідомив і про інвестиційний форум, який відбувся минулої осені в Києві. У ньому за ініціативи очільника області та за підтримки бізнес-груп взяла участь Черкащина. На форумі представили інвестиційну карту області – так звану он-лайн карту, що розміщена на офіційному веб-сайті обласної адміністрації.

– Таким чином можна розглянути кожен район, – пояснив Віталій Володимирович, – зокрема наявні площі, виробничі потужності, комунікації, транспортні розв’язки, водні артерії – щоб кожен інвестор зрозумів, наскільки готовий на певній місцевості реалізувати свою пропозицію. Відтак до області вертається «Нібулон», здійснюється цілеспрямована робота щодо реінжинірингу Смілянського заводу «Орізон» шляхом залучення інвестора зі Сходу країни. Це в перспективі сприятиме створенню понад 400 робочих місць.

– Сьогодні ми йдемо новим шляхом, – підсумовуючи, сказав Віталій Коваль, – європейським, який є непростим і для влади, і бізнесу, і громадськості. Однак сьогодні не маємо ні морального, ні політичного, ні історичного права втратити шанс на досягнення позитивних результатів.

У ході конференції її учасники ознайомили присутніх із питаннями економічного розвитку підприємства аграрного сектору економіки, стандартизації методик фінансового аналізу, перспектив розвитку парсипативної демократії в Україні, світового досвіду антикорупційної політики тощо.IMG_6253

Зауважимо, в Східноєвропейському університеті подібні конференції проводять вже традиційно навесні в рамках «Днів науки». Цьогоріч до конференції очно та заочно долучилися представники 45 навчальних закладів України, а ще закордонні наукові школи.

Автор статті