В. Коваль: Сучасний механізм розрахунку вартості медпослуг дозволить відійти від радянської системи фінансування закладів

голЧеркащина взялася за розробку методичних рекомендацій визначення вартості медичних послуг в лікувальних установах. Зокрема нині йдеться про послуги, що отримуватимуть пацієнти з ВІЛ-інфекцією. Члени робочої групи з упровадження проекту «Реформа ВІЛ-послуг у дії» представили до розгляду розроблені матеріали щодо методики визначення вартості медпослуг, зокрема базового пакету (та інтегрованих послуг) з розрахунку на потенційну кількість споживачів послуг у Каневі та Канівському районі.

– У зв’язку з відміною наказу МОЗ № 33, актуалізувалося питання визначення вартості послуг для пацієнтів у медичних закладах, – зауважив перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – І тому область, на підставі раніше створених формул, взялася за розробку системи розрахунку. Зокрема витрат на медичні послуги, залежно від їх виду, конкретним пацієнтам. Наразі ми говоримо про людей з ВІЛ та інших соціально вразливих категорій населення. Це допоможе нам відійти від радянської системи фінансування закладів до фінансування безпосередньо медичних послуг.

– Подані на розгляд рекомендації містять формульну схему з тарифікацією кожної з послуг, – повідомила керівник ЧБО ЛЖВ «Від серця до серця» Наталія Несват, – приміром, на лабораторні обстеження, роботу зі швидкими тестами, а також дотестове й післятестове консультування, призначення антиретровірусної терапії.

Пані Наталія розповіла також, що методичні рекомендації розроблялись спільно з представниками проекту Deloitte «Реформа ВІЛ-послуг у дії», профільних спеціалістів з аналізу й досліджень, фахівців у сфері медичної галузі.

в текстДо детального вивчення представили також методичні рекомендації щодо вартості медпослуг по замісній підтримувальній терапії, розрахунку матеріального заохочення механізму перерозподілу службових обов’язків на рівні закладів первинної та спеціалізованої (протитуберкульозної, наркологічної, ВІЛ/СНІД-сервісної та дермато-венерологічної) медичної допомоги.

У подальшому методичні рекомендації пройдуть процес погодження місцевими адміністраціями та профільними управліннями області.

Автор статті