В інституті пожежної безпеки вшанували героїв-чорнобильців

01Сьогодні на території Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля вшанували тих, котрі ціною свого життя 30 років тому рятували наше майбутнє.

Нагадаємо, того дня на четвертому енергоблоці ЧАЕС прогримів вибух. У пеклі вогню до останнього подиху виконували свій обов’язок пожежники – їх було шестеро – перших. Серед них і двоє випускників тодішнього Черкаського пожежно-технічного училища, начальники караулів воєнізованої пожежної частини № 6 та № 2 з охорони ЧАЕС, лейтенанти внутрішньої служби Віктор Кібенок та Володимир Правик.

В. о. начальника Черкаського інституту пожежної безпеки ім. Героїв Чорнобиля Олександр Тищенко каже, що рятувальники вступили тоді в нерівний бій зі стихією, агресивним атомом, і неймовірними зусиллями відстояли машинний зал, не допустили розповсюдження вогню. Нині ж відомі прізвища понад 350-ти випускників навчального закладу, які в різний час брали участь у ліквідації наслідків жахливої аварії. Багатьох із цих людей вже немає в живих, але імена навічно залишаться в пам’яті.

02– 30 років минуло з того часу, коли багатьом довелось покинути батьківські домівки, не дізнатись долю інших сусідів, розкиданих по всій країні, – сказав перший заступник голови ОДА Віталій Коваль. – 30 років минає відтоді, як молоді хлопці, не вагаючись, кидались у пекло атомного реактора, а санітари та лікарі, не дивлячись на те, який рівень опромінення отримали, лікували інших. Енергетики, техніки, будівельники, водії виконували обов’язок громадянина країни. 30 років. Чи багато це? Лише трохи більше періоду напіврозпаду елементів атому і сьогодні  об’єктивно ми не можемо з точністю сказати, які екологічні й медичні наслідки ще матиме  ця найвеличніша у світі катастрофа.

Віталій Володимирович зазначив, що держава сьогодні в комплексі має вирішувати ті виклики, які виникли 1986 року. Це і питання об’єкту «Укриття», яка лише з міжнародною спільнотою може бути вирішена повністю, і питання збереження здоров’я нації, і тих поколінь, які брали участь у ліквідації, і пізніше народжених. Це також питання соціального захисту ліквідаторів, переселених осіб, їхніх дітей. Це і питання економічного відродження країни.

– Сьогодні, як і 30 років тому, випускники інституту підготовлені як справжні фахівці офіцерами-патріотами, виконують багатогранну роль рятувальника на Сході України. Вони є і піротехніками, і пожежниками, і будівельниками, і навіть психологами. На такі виклики сьогодні гідно відповідаєте і з честю несете звання рятувальника, – звернувся до молодих курсантів перший заступник. – Від імені обласної влади висловлюю щиру шану всім, хто тоді став на перешкоді розповсюдження ядерного лиха. Пам’ятаймо про це завжди! І нехай всі ваші навички знадобляться вам лише в навчанні.

03Ветеран навчального закладу, учасник ліквідації аварії на ЧАЕС  полковник внутрішньої служби у відставці Микола Гончаров водночас  сказав:

– Багатьох моїх товаришів, з якими я тоді був у 1986 році, вже поховали. Теперішні ж рятувальники мають завжди пам’ятати про наш гіркий досвід. І я переконаний, що при потребі вони так само з честю виконають свій обов’язок!

Світлу пам’ять загиблих випускників Віктора Кібенка, Володимира Правика та всіх вогнеборців-чорнобильців  ушанували хвилиною мовчання та поклали квіти до монументу.

Зазначимо, сьогодні на території інституту відкриють оновлений Народний музей, експонати та матеріали якого розповідають про історію становлення закладу, розвитку пожежної охорони.

Автор статті