В. Гройсман під час затвердження Плану пріоритетних кроків: Важливо, щоб ми забезпечили головне – зростання рівня і якості життя людей

64630411111112221Головне завдання, що стоїть перед Урядом у результаті реалізації Плану пріоритетних кроків, забезпечити зростання національної економіки, а також рівня і якості життя людей. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи позачергове засіданні Уряду у п’ятницю, 27 травня.

“Для нас дуже важливо, щоб ми забезпечили головне – зростання рівня і якості життя людей. Це можливо зробити тільки через економічне зростання. Економіка – є пріоритет, локомотив, який дозволить нам вирішити багато соціальних, інфраструктурних, інших проблем, зокрема і зміцнити нашу державність, – зауважив він. – Ми маємо через свої дії, не через лозунги, не через добрі, гарні слова, а через конкретні дії дати людям відчуття відповідних змін”.

Володимир Гройсман зазначив, що План пріоритетних кроків Уряду до кінця 2016 року передбачає низку необхідних дій щодо вирішення актуальних проблем країни. За його словами, План було сформовано у результаті обговорень на cтратегічних сесіях, спільно із Групою стратегічних радників з підтримки реформ в Україні під головуванням Лешека Бальцеровича та Івана Міклоша та багатьох зустрічей із представниками експертного середовища та різних сфер життя.

Зокрема, відбулися консультації з низкою громадських організацій, серед яких, за його словами: Всеукраїнська асоціація сільських та селищних рад, Європейська бізнес-асоціація, Американська торгова палата в Україні, Реанімаційний пакет реформ, “Нова Україна”, VoxUkraine, Спілка українських підприємців, Easy Business, Федерація профспілок України та інші. Багато з оголошених експертами пропозицій були включені до Плану дій, зазначив Володимир Гройсман.

“Можливо, вперше, і я хочу наголосити на цьому, Уряд створив документ, який є результатом у тому числі громадського обговорення і консультацій з експертним середовищем”, – підкреслив він перед затвердженням Плану.

Прем’єр-міністр подякував організаціям за участь в обговоренні, консультації та “громадський внесок у розбудову нашої держави”, а також закликав їх до участі в реалізації завдань Плану.

“Ми не просто маємо написати план дій і його презентувати, а дуже важливо, щоб ми далі у процесі виконання мали діалог з експертним середовищем. І найголовніше, що ми маємо повністю бути готовими до втілення цього плану дій в життя”, – зазначив він.

Також Уряд отримав більше сотні електронних листів з усієї країни із пропозиціями та коментарями для Плану після його презентації, повідомив Прем’єр-міністр. Крім того, відбулося обговорення Плану під час засідання Національної ради реформ у середу, 25 травня, нагадав він.

Прем’єр-міністр запевнив, що Уряд рішуче налаштований проти популізму та докладе усіх зусиль для виконання Плану, “щоби на дату реалізації 2016 року Україна отримала більше потенційних можливостей і стабільності. Ми з вами маємо закласти підвалини побудови України як держави з сильною економікою. Це один з наших пріоритетів. Все інше відбудеться”.

Для забезпечення контролю Уряд створить систему моніторингу за виконанням Плану. З цією метою Прем’єр-міністр дав доручення Міністру Кабінету Міністрів розробити систему моніторингу і оцінки впровадження Плану.

“Можливо дуже багато говорити про контроль, про створення різних груп, які будуть контролювати виконання Плану або щось інше, але найголовніше не це, найголовніше – те, щоби люди відчули, що внаслідок реалізації плану життя змінюється, проблеми вирішуються з новою якістю”, – підкреслив Володимир Гройсман та додав, що важливо створити систему, яка перешкодить виникненню проблем.

У липні Уряд зробить проміжний звіт щодо виконання Плану. Кожне Міністерство публічно представить звіт про стан виконання поставлених перед ними завдань, повідомив Прем’єр-міністр.

“Найголовніше, щоби усі розуміли: це не формальність – це план дій, який ми маємо з вами зреалізувати. У єдності ми можемо досягти успіху. І найбільш ключове завдання – повернути людям довіру до влади і дати людям можливість побачити своє і сьогодення з іншою якістю, і майбутнє. А майбутнє, переконаний, є успішним і позитивним”, – підкреслив Володимир Гройсман.

За інформацією Департаменту інформації та комунікацій з громадськістю секретаріату КМУ

Автор статті