В Єрківській ОТГ відкрили Центр надання адміністративних послуг

23157214_733150230214890_607610348731296242_oСучасний ЦНАП відучора запрацював у селищі Єрки. У його модернізації взяли участь українські та шведські експерти. Центр надаватиме мешканцям Єрківської громади більше 130 адміністративних послуг, включно з найпопулярнішими в ОТГ: оформлення субсидій, реєстрація нерухомості, землеустрій, соціальний захист та оформлення пенсій.

Допомогу в інституційному створенні ЦНАПу, а також в оснащенні центру меблями та сучасною технікою зі спеціалізованим програмним забезпеченням громаді надала Програма «U-LEAD з Європою». У ЦНАП Єрківської ОТГ постійно працюватимуть 5 спеціалістів, які пройшли навчання з підвищення кваліфікації, спеціально розроблене для жителів ОТГ експертами Програми. До модернізації ЦНАП надавав лише 45 послуг, зараз таких послуг – 131. Плата за надані послуги буде надходити до бюджету громади.

Перший секретар посольства Швеції та директор Програми «U-LEAD з Європою» від Sida Камеран Худур привітав мешканців з відкриттям центру та зазначив: «Реформа децентралізації дає великі можливості проактивним громадам, які ставлять собі за мету підвищення рівня життя та розвиток інфраструктури. Сподіваюсь, що справді якісний крок по покращенню Єрківського центру, який зроблено в партнерстві з нашими експертами, буде гарним прикладом для наслідування іншими об’єднаними громадами».

23154847_733149876881592_8972296662280138834_oНовий центр надання адміністративних послуг забезпечив якісний доступ до адмінсервісів майже шести тисячам жителів Єрківської ОТГ.  Голова Єрківської селищної ради Леонід Польовий подякував експертам Програми «U- LEAD з Європою», які провели навчання для адміністраторів ЦНАП та інших посадових осіб громади.

Під час урочистого відкриття ЦНАПу, гостями якого стали представники Посольства Швеції в Україні, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Черкаської ОДА та Черкаського Центру розвитку місцевого самоврядування, була проведена перша в історії реєстрація 10-ї дитини багатодітної родини, що мешкає у смт. Єрки, та дві супутні послуги. Раніше в форматі «єдиного вікна» в ЦНАП такі послуги не надавались.

Нагадаємо, що до кінця 2017 року в рамках напряму з покращення якості місцевих послуг Програми «U-LEAD з Європою» заплановане відкриття 26 ЦНАПів в ОТГ України.

Найкращі практики створення та покращення якості надання адміністративних послуг в ОТГ, які зараз напрацьовуються та впроваджуються в 26 громадах пілотної фази, будуть застосовані до всіх ЦНАПах, що відкриються чи покращать роботу в рамках наступної фази Програми. Це приблизно 600 Центрів до кінця 2020 року.

За інформацією Черкаський підрозділ «Центру розвитку місцевого самоврядування»

 

Автор статті