У Черкасах відбувся конкурс екскурсоводів музеїв закладів освіти «Край, в якому я живу»

Днями в Черкасах відбувся конкурс екскурсоводів закладів освіти «Край, в якому я живу». Захід проходив у обласному Центрі туризму, краєзнавства і екскурсій учнівської молоді Черкаської обласної ради.

Протягом конкурсних випробувань юні екскурсоводи Черкащини продемонстрували свою майстерність у веденні екскурсій музеєм свого закладу, розповіли про існуючі колекції цінних експонатів, ознайомили з історією створення музеїв та презентували біографії відомих особистостей свого регіону, іменами яких названі музеї.

Протягом двох місяців проходив заочний тур Всеукраїнського конкурсу, на який учасники надсилали друковані варіанти робіт за напрямками діяльності музеїв: «Військово-історичні», «Історичні» (широкого змісту) та «Природничі, галузеві, технічні».

Цікавим та змістовним було представлення екскурсії «Споминайте ж не мене хоч мислями, споминайте ж мене хоч устами, споминайте мене добрими словами – я ж був хлопець добрий поміж вами», присвяченої Михайлу Максимовичу, вихованцем гуртка «Юні екскурсоводи» Золотоніської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 Золотоніської міської ради Левченком Павлом. Він розповів про видатного земляка та про колекції речей, зібрані в музеї.

Вихованки гуртка «Знавці історії школи» Черкаської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 15 Черкаської міської ради Буграк Анастасія та Дубина Марія презентували екскурсію «Історія школи № 15» від початку її створення до сьогодення, а також розповіли про відомих особистостей, які є випускниками закладу освіти.

Екскурсію «Історія – це пам’ять нації!» представила вихованка туристсько-краєзнавчого гуртка «Всюдихід» Мошнівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Черкаської районної ради Гуля Валерія, яка поєднала у своїй екскурсії розповідь про старовинні пам’ятки Мошен та інтерактивні форми роботи із залом, зацікавивши присутніх складанням пазлів відомих історичних об’єктів Мошен.

«Не забувайте незабутнє і не знецінюйте коштовне» – такою була тематика екскурсії історичним музеєм «Берегиня», представлена вихованкою гуртка «Берегиня» Степанівської загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів Драбівської районної ради Савостою Марією. Марія презентувала експозиції у шкільному музеї, які відносяться до різних часових періодів, зупинилася на учасниках антитерористичної операції на сході України та розповіла про дослідницьку роботу гуртка з поповнення музею експонатами.

Учасники конкурсу також дізнались багато цікавого під час віртуальної екскурсії музеєм «Кароля Шимановського» – видатного польського композитора, музичний талант якого посідає другу сходинку після всесвітньо відомого Шопена. Провела екскурсію учениця 10-го класу комунального закладу «Кам’янський ліцей № 1 Кам’янської міської ради» Халудрова Анастасія.

Пізнавальною була й «Історія рідного краю» юного екскурсовода, вихованця гуртка «Краєзнавець» комунального закладу «Кам’янський ліцей № 1 Кам’янської міської ради» Пограничного Віктора, який розповів про насичену подіями історію міста Кам’янка, видатних особистостей та історичні процеси, які мали вагоме значення в державотворчих процесах нашої держави.

На завершення суддівська колегія очного туру конкурсу відібрала кращі презентації юних екскурсоводів. Тож Буграк Анастасія, Дубина Марія, Гуля Валерія та Савоста Марія презентуватимуть свої шкільні музеї і Черкащину на Всеукраїнському турі конкурсу.

За інформацією Департаменту освіти і науки облдержадміністрації

 

Автор статті