В Черкасах на всеукраїнській конференції обговорили проблеми реалізації прав і свобод людини в умовах глобалізації

b2ap3_medium_IMG_1214Актуальні проблеми реалізації прав і свобод людини в умовах глобалізації обговорили під час всеукраїнської науково-практичної конференції у Східноєвропейському університеті.

Подія викликала науковий інтерес у понад 100 учасників з різних регіонів України: Київської, Кіровоградської, Дніпропетровської, Одеської,Полтавської та інших областей. До роботи конференції долучилися представники влади, юристи, адвокати, керівники громадських організацій, науковці вищих навчальних закладів України, студенти.b2ap3_medium_IMG_1246

Під час пленарного засідання із доповідями виступили науковці з багаторічним практичним досвідом. Заступник директора Інституту захисту інформаційних прав громадян, д.ю.н., с.н.с. Наталія Новіцька наголосила на необхідності підготовки нової формації юристів з урахуванням глобалізаційних викликів та окреслила основні положення концепції вдосконалення правничої освіти.

Завідувач кафедри філософських і політичних наук Черкаського державного технологічного університету, д.ф.н., професор Анжела Бойко розглянула регіональний підхід до формування освітньої політики на основі принципу утворення кластерів.

Про реформи Міністерства юстиції України та їхню реалізацію в Черкаській області за 9 місяців 2018 року доповів начальник Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Олександр Свіренюк.

Засновник юридичної компанії «Право, бізнес і фінанси», д.ю.н. Віктор Миколенко акцентував увагу на тому, що реформи правоохоронної та судової систем будуть успішними лише тоді, коли будуть затребувані у суспільстві.

Про електронний суд як форму реалізації принципу доступності правосуддя розповіла професор кафедри управління у сфері цивільного захисту Національного університету цивільного захисту України, д.ю.н. Світлана Обрусна.

Надзвичайний інтерес в учасників заходу викликала доповідь адвоката Сергія Гончара стосовно дотримання конвенційних прав людини у сучасній практиці кримінального судочинства в Україні в аспекті застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою у справах, що викликають суспільно-політичний резонанс.

Обговорення наукової проблематики конференції продовжилося на секційних засіданнях за участі викладачів юридичного інституту Східноєвропейського університету, які представили свої наукові розробки з цієї теми. Також охоче взяли участь у роботі секцій студенти та аспіранти, презентуючи власне бачення проблем розглянутої теми.

За результатами конференції видано збірник тез доповідей.

За інформацією Управління освіти і науки облдержадміністрації

Автор статті