Уже маємо ефект від ліквідації земельної комісії, – очільник області

4Земельну бюрократію і далі спрощують на Черкащині. Очільник області називає рішення ліквідувати земельну комісію при ОДА вдалим. Про це Юрій Ткаченко сказав на прес-конференції в понеділок.

До торішньої осені при ОДА працювала земельна комісія. Вона розглядала документи від заявників упродовж місяця. А іноді це затягувалося на місяці.

– Коли прийшов на посаду, я побачив цілі стоси документів, які штучно тут «маринувалися» і по року, – переповідає голова Черкаської ОДА. – Зрозуміло, задля чого – тиску, хабарів тощо. Минулого року функції цієї комісії ми передали до нашого управління агропромислового розвитку. Термін розгляду заяв скоротили до 10-15 днів. За період із торішнього вересня по лютий цього року вже надійшло 140 звернень від фізичних і юридичних осіб із питань земельних відносин. За результатами розгляду 80 звернень підготовлені проекти розпоряджень облдержадміністрації. Решті заявників надані відповіді з роз’ясненням порядку дій, необхідних для позитивного вирішення порушених у зверненнях питань. Обласний Держгеокадастр підпорядкований Києву. І є багато питань, де зараз виникають конфлікти, але вони потребують урегулювання на законодавчому рівні. Ми ж робимо все можливе, щоби спростити земельну бюрократію на своєму рівні, в межах своїх повноважень.

Нагадаємо, саме Юрій Ткаченко ініціював ліквідацію земельної комісії при ОДА. На Черкащині він впроваджує політику, лояльну до інвесторів.

Автор статті