«Утеплюватися» – вигідно

1454789870_dreamstime_m_20841382По завершенню опалювального сезону громадяни почали готуватися до наступного. Проводити в домівках заходи з енергозбереження стало вигідно, адже держава відшкодовує позичальникам «теплих» кредитів частину «енергоефективних» коштів.

В Україні діє Державна цільова економічна програма енергоефективності і розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії та альтернативних видів палива. Вона спрямована на стимулювання впровадження енергоефективних заходів населенням. Нещодавно Уряд продовжив її дію на 2016 рік.

Цією програмою передбачається відшкодування 20 % частини суми кредиту, але не більше 12 тис. грн., на заміну газових котлів для населення, 30 % або не більше 14 тис. грн. – на впровадження енергоефективних заходів для фізичних осіб, 40 %, але не більше 14 тис. грн. в розрахунку на одну квартиру – для ОСББ чи ЖБК. Якщо ж позичальником є фізична особа-отримувач субсидії на оплату житлово-комунальних послуг, йому відшкодовується 70 % частини суми «енергоефективного» кредиту. Якщо в складі ОСББ є отримувачі субсидій, таке ОСББ отримує відшкодування у середньозваженому розмірі між 40 % і 70 % – залежно від кількості субсидіантів.

За даними Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України (відповідальний виконавець бюджетної програми), відповідно до зведених реєстрів позичальників, за грудень 2015 року виплачено з бюджету 123 млн грн. компенсації за державною програмою з енергоефективності. Зокрема, ОСББ-учасники програми отримали 0,6 млн грн. компенсації. Родини, які оформлювали кредити на енергоефективні матеріали –116 млн грн., на «негазові» котли – 6,4 млн грн.

Відзначимо, на реалізацію Програми у 2016 році у державному бюджеті передбачено трохи більше ніж 790,4 млн грн., з яких 700 млн грн. –це загальний фонд, 90,4 млн грн. – спеціальний. Загалом же з початку дії Програми позичальникам «теплих» кредитів відшкодовано з держбюджету 427,3 млн грн.

 

Детальнішу інформацію дивіться тут.

Автор статті