Успіхи спортивної аеробіки, фехтувальні прориви та олімпійські плани: спортсмени Черкащини ділилися листопадовими здобутками

_DSC0682Спортивні підсумки за останній місяць підбило Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Ділилися перемогами в спортивній аеробіці, греплінгу, самбо та фехтуванні на візках, виступом на міжнародній арені та розповідали про подальші плани.

Атлети Черкащини показують високі здобутки на європейських та світових аренах. Це – перемога не тільки України, а й області, про яку варто розповідати, каже начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації Максим Зеленський. Для цього в області традиційно щомісяця проводять пресконференції зі спортсменами.

_DSC0686 _DSC0665 _DSC0677– Нам є чим пишатися, адже наші атлети – сильні суперники, – зазначив Максим Зеленський. – Важливо, аби більше людей знали про спортивні перемоги черкащан, адже, окрім проблем у спортивній галузі, які схильні більше обговорювати, є ще й перемоги. Для цього й робимо щомісяця такі маленькі підсумки. Наступного року плануємо провести на території Черкащини низку чемпіонатів України та міжнародних стартів. На рівні області маємо велику зацікавленість у цьому, а також підтримку всеукраїнських федерацій. Деякі вже заявили, що хотіли б розглянути Черкаську область для проведення всеукраїнських змагань і підтвердили це офіційними документами.

Він додав, що кожного разу спортсмени області вражають своїми перемогами. Цього разу відкриттям стали спортсмени зі спортивної аеробіки. Вони в конкурентній боротьбі здобули високі місця на 10-ому ювілейному турнірі «Plovdiv Cup Aerobics Open», що проходив у Болгарії. У цих змаганнях взяли участь 550 спортсменів із 21 країни світу. Україну представляли 40 спортсменів із Житомира, Сум та Черкас. Так, Назарій Мельник у програмі індивідуальний виступ 12-14 років серед хлопців посів 7 місце у фіналі, Софія Андрієнко, Марія Моісеєнко та Анастасія Чигирик у програмі трійки 9-11 років вибороли 10 місце, розповідає їхній тренер, майстер спорту України зі спортивної аеробіки Анастасія Ісаєнко.

_DSC0649 _DSC0623– Готуємося до Кубку України в грудні, – додає вона. – У наступному році плануємо приймати командний чемпіонат України зі спортивної аеробіки. Багато попереду ще міжнародних стартів. Сподіваюся, наші діти увійдуть до  складу збірної команди України і вже в травні наступного року на чемпіонаті Світу в Баку будуть представляти Україну.

Два «золота», чотири «срібла» та дві «бронзи» привезли з молодіжного чемпіонату Світу з греплінгу, що пройшов 8-9 листопада в Баку, четверо спортсменів з Черкащини. Багато хто з них виступав на змаганнях такого рівня вперше, утім навіть хвилювання та брак досвіду не завадили їм здобути призові місця, відзначив тренер СК «Ахіллес» В’ячеслав Коляденко.

_DSC0640 _DSC0636 _DSC0656Кожного разу наче вперше виходить боротися за перемогу багаторазова чемпіонка, самбістка Анастасія Сапсай. Цьогоріч вона здобула «золото» Європейських ігор та «золото» чемпіонату світу. У листопаді її також визнали кращою спортсменкою місяця.

– Було важко й страшно, наче вперше, – ділиться враженнями вона. – Не зважаючи на те, що займаюся цим видом спорту все життя, але все одно хвилююся. На чемпіонаті світу відборолася чотири зустрічі з представницями Франції, Росії, Болгарії та Білорусії. Всі зустрічі були дуже різні, але цікаві.
У планах – поборотися за ліцензію на Олімпійські ігри.

Претендує на участь в Паралімпійських Іграх чемпіон світу з фехтування
на шаблях Артем Манько. Для цього в нього є великі шанси, каже його тренер Людмила Шкалікова.

_DSC0611 _DSC0668– У паралімпійців відбір відбувається в два етапи за видами зброї, – розповідає вона. – У нас більше культивується шабля, але, щоб здобути ліцензію на Паралімпійські Ігри, треба ще довести свій рівень й у фехтуванні на шпагах. Весною в Бразилії Артем підтвердив свій рівень. Зазвичай для всіх фехтувальників найбільш складними суперниками є спортсмени з Китаю. А перемога наших хлопців над ними була неймовірним проривом.

_DSC0662Крім того начальник управління відзначив, що спортсмени, які мають значні здобутки, отримують обласну стипендію. Із наступного року її зможуть отримувати як провідні спортсмени, так і перспективні молоді атлети.

Автор статті