НСЗУ: Майже 728 млн грн виплатили в липні центрам екстренки за підвищеними тарифами

25 центрів ЕМД отримали 727 526 012 грн за липень за підвищеними тарифами в межах пакету медичних послуг «Екстрена медична допомога».

Національна служба здоров’я 29 липня підписала додаткові угоди на збільшення тарифів з усіма 25 центрами ЕМД, і сьогодні вже здійснила оплату за новими тарифами.

Після підвищення тарифу сума контрактів центрів екстреної медичної допомоги з НСЗУ зросла з 4,7 млрд грн до майже 6 млрд грн. Наприклад, на понад 100 млн грн зросла сума контракту з НСЗУ для центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Дніпропетровської області, майже на 99 млн грн – для центру ЕМД міста Київ, на 88,5 млн грн – для центру ЕМД Харківської області.

Ці ж заклади ЕМД у топ-3 за розміром виплат в липні: 59,7 млн грн отримав центр ЕМД Дніпропетровщини, майже 57 млн грн – Київський центр ЕМД, 51 млн грн – Харківський центр ЕМД.

“Підвищення тарифу – великий плюс. Внаслідок підвищення тарифів ми отримаємо за договором з НСЗУ на 49,5 млн грн більше. Тепер ми зможемо підвищити заробітну плату і фельдшерам, і водіям. Це – гарний стимул, аби зменшити відтік професійних кадрів за кордон. Щоб підготувати гарного фельдшера ЕМД потрібно років п’ять, водія – два роки. Тому дуже важливо, щоб професіонали залишалися працювати тут, на Вінниччині. Збільшення суми контракту дозволить нам також придбати додаткові засоби індивідуального захисту для працівників та вироби медичного призначення для оснащення бригад ЕМД”, – прокоментував Директор КНП “ТМО “Вінницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” Анатолій Пірникоза.

За інформацією Урядового порталу