Уряд України вирішив проблему розмитнення ліків онкохворим дітям, розблокувавши їх поставку до медичних закладів

3fbcf8f275a04896f98ef9f5d8c86ff1Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час спільного брифінгу із в.о. Міністра охорони здоров’я України Уляною Супрун та народним депутатом, Головою Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я Ольгою Богомолець щодо розв’язання ситуації із затримкою ліків дляонкохворих дітей у середу.

– У нас є дуже хороша новина: нам вдалося спільно – Міністерство охорони здоров’я, комітет профільний [Верховної Ради України] – розблокувати процес, яким ми займалися три місяці – процес поставкионкохворим дітям необхідних медичних препаратів. Ми можемо сказати, що вже за 3-4 дні ці препарати, які, на превеликий жаль, надзвичайно довго чекають діти, з’являться в медичних закладах і їм буде надана необхідна допомога, – заявив Володимир Гройсман.

Наразі здійснюється розмитнення препаратів, і Уряд докладе усіх зусиль для їх найшвидшої доставки до медичних закладів. Препарати передбачені для онкохворих як дітей, так і дорослих, зазначив ВолодимирГройсман.

Окремо Прем’єр-міністр повідомив, що МОЗ нещодавно вдалося розблокувати питання забезпечення необхідними вакцинами БЦЖ.

Він зауважив, що закупівля ліків була завжди корумпованим процесом, що здійснювалася за завищеними цінами. Голова Уряду наголосив, що завжди на закупівлі медикаментів в Україні «крутили величезні оборудки», і на яких зароблялися мільярди.

– Завжди ці перешкоди створювалися для того, щоби ці ліки не дійшли тим, хто їх потребує. Зараз ми ці бар’єри знімаємо, – заявив Володимир Гройсман. – Зараз ми вийшли на глобальний ринок придбання і через міжнародні організації закуповуємо дешевше ці ліки за державні кошти, щоби закупити більше і якісніше.

Прем’єр-міністр зауважив, що «є багато охочих, хто хотіли би своїми діями, блокуванням» повернути старі схеми. ,

– Але цього не відбудеться. Я хочу це абсолютно чітко підтвердити. Ми будемо працювати над тим, щоби закуповувати ліки на глобальному ринку за найнижчою ціною і за найвищою якістю, і вчасно довозити їх тим, хто їх потребує, і будемо робити це спільно – що законодавча влада, що виконавча влада, – підкреслив він.

За інформацією Урядового порталу

Автор статті