Уряд схвалив запровадження Державної премії України імені Михайла Грушевського

1518791Уряд схвалив  проект Закону України  «Про внесення зміни до статті  11 Закону України «Про державнінагороди України», доповнивши його Державною премією України імені Михайла Грушевського – за найкращінаукові та науково-популярні видання з історії України. Відповідне рішення було прийняте на засіданні Уряду 18 січня, повідомляють у Міністерстві культури України.

Державна премія України імені Михайла Грушевського присуджуватиметься у двох номінаціях: за найкраще наукове та найкраще науково-популярне видання. Розмір грошової частини преміївизначатиметься щороку Президентом України.

Запровадження цієї премії стане реальним проявом уваги держави до сфери відновлення збереженнянаціональної пам’яті українського народу. А також сприятиме підвищенню престижу наукових та науково-популярних праць з історії України, активізації наукових історичних досліджень і створення національногокультурного продукту історичного характеру, стимулюватиме  підвищення якості наукових і науково-популярних видань з  історії України.

– Сьогодні, в умовах російської військової та інформаційної агресії,  Україна, як ніколи, потребуєуважної і скоординованої державної політики національної  пам’яті, спрямованої на консолідацію суспільствадовкола свого історичного минулого, виховання справжніх українських патріотів, здатних протидіятиантиукраїнській пропаганді. Тому особливо гостро постає потреба в посиленні авторитету українськихісториків та відзначення державою ролі історичної науки, підтримки історичних досліджень та їхпопуляризації. Запровадження Державної  премії України імені Михайла Грушевського має на меті вирішеннясаме цих державних завдань, – сказав Міністр культури Євген Нищук.

Автор статті