Уряд ініціює створення центрів серцево-судинної хірургії по всій країні

^A3EC41C89556BB5BBB6E4E80FA401C6C9E52F7B7E79BAE6DB1^pimgpsh_fullsize_distrУряд у Державному бюджеті України на 2017 рік передбачає кошти на запровадження механізму реімбурсації ліків та стимулювання створення центрів серцево-судинної хірургії у містах країни. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час позачергового засідання Уряду щодо розгляду проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», який підготовлений до другого читання, відповідно до бюджетних висновків у четвер.

– Ми запроваджуємо реальний механізм реімбурсації ліків, – зауважив Володимир Гройсман. – Компенсувати вартість ліків для людей, які хворіють гіпертонічною хворобою і також, зокрема, запровадити такі програми по захворюванню на цукровий діабет та астму.

Відповідні рішення напрацьовані Міністерством охорони здоров’я України, зауважив він.

Уряд з 1 січня закладає таку програму у розмірі 500 млн грн, зазначив Прем’єр-міністр.

Говорячи про необхідність придбання ангіографічного обладнання, що дає можливість перевіряти судини серця, вчасно діагностувати та лікувати важкі хвороби серця, Голова Уряду зауважив: «Ми закладаємо зараз 150 млн грн для того, щоб по всій країні на умовах співфінансування з місцевими бюджетами стимулювати створення центрів серцево-судинної хірургії».

Він зазначив, що в Україні величезна смертність від серцево-судинних захворювань.

– Наше завдання зараз – по усіх територіях дати можливість доступу до такої процедури. Це буде означати, що українці будуть живі і здорові з божою допомогою і працею лікарів, – зауважив він.

Автор статті