Уряд до кінця року розробить Енергетичну стратегію України

energy-strategy-2035_Уряд до кінця року завершить роботу над Енергетичною стратегією України, що передбачатиме заходи досягнення енергетичної незалежності країни. Про це заявив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман під час засідання Ради регіонального розвитку під головуванням Президента України Петра Порошенка у вівторок.

– Наша енергетична стратегія, над якою ми працюємо і завершимо цю роботу до кінця цього року, передбачає, що ми маємо менше споживати енергоресурсів і робити це більш ефективно і збільшувати власне виробництво енергоресурсів для того, щоб наша країна була незалежною. І у тому числі «випригнути» з тієї кабальної угоди, яка була ухвалена у 2009 році, – зазначив Володимир Гройсман.

Він нагадав, що за умовами згаданого контракту Україна купувала газ ціною у 450 доларів за 1000 кубометрів газу за принципом «береш не береш – маєш платити».

Через існування різниці цін на газ на сьогоднішній день Україна втратила 53 млрд доларів і має позов від Російської Федерації на суму 40 млрд доларів.

– Росія хоче стягнути з України ці колосальні ресурси тільки тому, що в 2009 році був підписаний цей ганебний контракт, – зазначив Володимир Гройсман.

Говорячи про визначені Урядом пріоритети у проекті Бюджету на 2017 рік, Прем’єр-міністр зазначив, що заплановане створення Фонду енергоефективності. Уряд розраховує, що Фонд отримає ресурс у 4 млрд грн, який буде повністю проінвестований у потреби з енергозбереження.

Прем’єр-міністр зауважив, що Україна залишається лідером щодо споживання енергоресурсів як у промисловості, так і комунальному секторі.

– Маємо сьогодні бути не імпортером, а експортером енергоресурсів, а для цього нам треба ще багато чого зробити, –  підкреслив Голова Уряду.

За інформацією Урядового порталу

Автор статті