«Урожай – 2017» на Черкащині: поточні результати, прогнози

photoРезультати заходів фіскальної служби в рамках операції «Урожай – 2017» озвучив начальник управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДФС у Черкаській області Володимир Жаврід.

Так, за дев’ять місяців документальними перевірками донараховано сільгосппідприємствам майже мільйон гривень платежів: понад 876 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 65 тис. грн військового збору.  Крім того відбулось 269 інших заходів (комісії, бесіди, роз’яснення тощо).

В результаті проведених заходів додатково оформлено 1064 найманих працівника, додаткові надходження податку на доходи фізичних осіб склали 2,74 млн грн.

Варто зазначити, що зросла чисельність працюючих на сільгосппідприємствах, збільшився фонд оплати праці і збільшилась середня заробітна плата по галузі (у серпні склала 6,4 тис. грн).

За дев’ять місяців до оподаткування залучено 14418 одноосібників, які самостійно обробляють земельні ділянки площею понад 2 га та продають надлишки власновирощеної продукції. Уже задекларовано 83,5 млн грн доходів.

Також задекларовано у 2017 році понад 6 млн грн 2517 власниками  сільськогосподарської техніки (трактори, комбайни, ін.), яка використовується для отримання доходу.

До кінця року очікується надходження 383,6 млн грн ПДФО із оренди паїв, при факті минулого року 322,6 млн грн. Уже за 9 місяців ц.р. сплачено 265,3 млн грн ПДФО із орендної плати за паї.

Нагадаємо, операція «Урожай» фіскальної служби спрямована на досягнення:

  1. Легалізації доходів населення та збільшення надходжень до бюджетів та страхових фондів.
  2. Виявлення орних земель, які обробляються без належних документів та сплати податків.
  3. Збільшення доходів сільського населення за рахунок підвищення розміру заробітної плати та орендної плати за паї.

 

Робота ДФС в рамках операції «Урожай» здійснюється за напрямками:

– контроль за виплатою реальної заробітної плати, виявлення та легалізація праці найманих осіб;

– контроль за виплатою орендної плати за паї та сплатою відповідних платежів до бюджету;

– контроль за декларуванням доходів одноосібниками та власниками сільгосптехніки;

– проведення інвентаризації земель сільгосппризначення;

– боротьба із схемами ухилення від оподаткування в сільському господарстві.

 

Інформацію про результати роботи в рамках операції «Урожай – 2017» за 7 та 8 міс. 2017 року можна прочитати:  http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/306266.html та http://ck.sfs.gov.ua/media-ark/news-ark/310942.html

За інформацією Головного управління ДФС у Черкаській області

Автор статті