Упровадження пілотного проекту «Школа майбутнього»: шляхи реалізації

Без імені

13 листопада 2015 року в Черкаському обласному інституті післядипломної освіти педагогічних працівників відбулася зустріч керівників навчальних закладів області, які планують взяти участь у пілотному проекті «Школа майбутнього» (під науковим керівництвом доктора педагогічних наук, академіка Національної академії педагогічних наук України Мадзігона Василя Миколайовича).

У такому складі директори навчальних закладів Черкаської області зустрілися вдруге. Перед цим вони були учасниками презентації інноваційної моделі навчально-виховного комплексу «Школа майбутнього», що відбулася 7 жовтня 2015 року на базі Інституту модернізації змісту освіти МОН України. Тоді перед директорами виступив Василь Мадзігон, який проаналізував ті проблеми, що існують у сучасній школі і вимагають негайного вирішення.

Сьогоднішня зустріч стала логічним продовженням попередньої роботи. З докладною інформацією виступила Наталія Чепурна, ректор ЧОІПОПП. Вона повідомила про результати відвідування Новопечерської школи (м. Київ), в якій навчаються учні з 1 по 11-й клас. Школу невипадково називають елітним закладом нового типу, оскільки в ньому створені усі умови для розвитку школярів. Наталія Миколаївна підкреслила, що сучасні заклади освіти необхідно модернізувати і внутрішньо, і зовнішньо. На сучасному етапі діти потребують нових знань й умінь, а для цього необхідні докорінні зміни.

1

Директори навчальних закладів долучилися до обговорення питань порядку денного зустрічі. Зокрема, висловили власне бачення того, яким чином можна створити належні умови навчання, виховання та соціалізації для підростаючого покоління. Також розглянуто дискусійні питання з приводу того, яким чином можна реалізувати головну мету проекту «Школа Майбутнього»: сформувати відповідальну, соціально активну, творчо мислячу і працьовиту особистість шляхом створення оригінальної системи безперервної освіти від народження дитини до входження її в самостійне життя.

Автор статті