Університет третього віку відкрили у Черкаському районі

???????????????????????????????Ще один Університет третього віку відучора запрацював на базі територіального центру соціального обслуговування Черкаського району. Про це інформують у Департаменті соціального захисту населення облдержадміністрації.

Перші такі проекти з’явилися на Черкащині ще у 2008 році, вони запроваджуються з метою підтримати людей похилого віку, котрі мають активну життєву позицію, і допомогти їм адаптуватися до сучасних умов життя.

2– У багатьох розвинених країнах така форма навчання вже широко практикується, – стверджує директор Департаменту соціального захисту населення Черкаської ОДА Руслан Чикало. – Люди старшого покоління навчаються основ бізнесу, комп’ютерної грамотності, бухгалтерської справи. В Україні така форма підтримки тільки починає впроваджуватися. Але вже зараз в області діють 25 таких університетів, вони є в кожному районі. На різних факультетах навчаються майже півтори тисячі людей.

?????????? 1У Черкаському районі функціонують два факультети Університету третього віку – в с. Яснозір’я – «Гармонійного розвитку», та в с. Мошни – «Здоровий спосіб життя», які відвідує понад 35 студентів. У селах Байбузи та Мошни вже відбувся перший випуск, під час якого підопічні – студенти отримали 29 сертифікатів про закінчення факультетів «Краєзнавства та мистецтв», «Інформаційного» та «Прикладного мистецтва». Крім того, в селах Свидівок і Байбузи працюють Клуби за інтересами «Промінь надії» та «Надвечір’я». Спеціалісти відділень денного перебування Територіального центру залучають представників волонтерських та громадських організацій до проведення зустрічей з людьми похилого віку, інвалідами, які перебувають на обслуговуванні та навчанні в університеті.

Завдяки реалізації таких проектів терцентри області забезпечують організацію дозвілля одиноким стареньким, інвалідам, які тепер мають можливість реалізувати свої творчі здібності та відчути себе повноправними членами суспільства.

Автор статті