Уманський НУС в десятці кращих аграрних навчальних закладів України

300px-Умань-університет_садівництва-15Уманський національний університет садівництва потрапив до топ-10 рейтингу кращих навчальних закладів аграрного профілю.

Повідомлення про це розміщено на офіційній веб-сторінці Міністерства аграрної політики та продовольства України з посиланням на освітній ресурс “Освіта.ua”, який склав консолідований рейтинг вищих навчальних закладів України 2017 року.

В повідомлені йде мова, що в якості вихідних даних для складання рейтингу були використані найбільш авторитетні національні та міжнародні рейтинги вузів України: «Топ-200 Україна», «Scopus» та «Вебометрикс». Кожен із цих рейтингів використовує різні критерії оцінювання вищих навчальних закладів.

Серед вказаних рейтингів були відібрані вищі навчальні заклади аграрного профілю та визначено їх рейтингові позиції.

Перший щабель зайняв Національний університет біоресурсів і природокористування (НУБІП), другий – Сумський національний аграрний університет (СНАУ), третій – Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка.

Уманський національний університет садівництва посів 6 позицію рейтингу.

Разом з тим, на освітньому ресурсі “Освіта.ua” розміщена інформація про те, що Уманський національний університет садівництва (УНУС) посів 3 позицію рейтингу в топ-5 кращих вищих навчальних закладів Черкаської області та потрапив до топ-100 консолідованого рейтингу вищих навчальних закладів України 2017 року.

Як повідомлялось раніше, Уманський національний університет садівництва, готуючи фахівців для аграрної сфери економіки, в “Зарплатному рейтингу вузів – 2016” посів серед усіх вищих навчальних закладів України 2-е місце, розділивши його з КНУ імені Тараса Шевченка.

Довідково:

Уманський національний університет садівництва розпочав свою історію з 1844 року, коли було засновано Головне училище садівництва.

За тривалий період свого історичного розвитку навчальний заклад неодноразово реорганізовувався, а згідно з Указом Президента України від 28 грудня 2009 року № 1111/2009  йому наданий статус національного і перейменовано в Уманський національний університет садівництва.

Університет має у своєму складі розширену систему структурних підрозділів, які забезпечують навчально-виховну роботу: сім відокремлених структурних підрозділів – Агротехнічний коледж, Ананьївський аграрно-економічний коледж, Городищенський коледж, Тальнівський будівельно-економічний коледж, Тальянківський агротехнічний коледж, Чигиринський економіко-правовий коледж, Шевченківський коледж; шість факультетів (агрономії; плодоовочівництва, екології та захисту рослин; економіки та підприємництва; менеджменту; інженерно-технологічний; лісового і садово-паркового господарства); НКЦ “Інститут післядипломної освіти та дорадництва”; навчально-науково-виробничий комплекс.

Нині на шести факультетах університету за 15 напрямами та 19 спеціальностями навчається майже 5 тисяч студентів, навчальний процес на 29 кафедрах забезпечують 347 науково-педагогічних працівників, серед яких 36 докторів наук, 37 професорів, 232 кандидати наук, доценти.

В університеті успішно функціонують аспірантура з 18 та докторантура із 7 спеціальностей, три спеціалізовані вчені ради із захисту докторських і кандидатських дисертацій.

В університеті функціонує сім навчальних корпусів, навчально-культурний центр, метеорологічна станція, інформаційно-обчислювальний центр, наукова бібліотека з фондом понад 254 тисячі примірників, 15 науково-дослідних і проблемних лабораторій, навчально-науково-виробничий відділ, спортивний комплекс, шість гуртожитків, їдальні, медпункт, магазини й кафе.

Автор статті