Уманські лісівники опікуються стародавнім джерелом «Кобзина криниця»

DSC_1434В Уманських лісах є чимало рекреаційних пунктів для відпочинку. Одні порівняно нові, а інші мають прадавню історію. Рекреаційний пункт «Кобзина криниця», що розташований на території Тальнівського району в лісах Потаського лісництва, за переказами, з’явився тут ще у XVII ст.

 

За легендою, події розгорталися навесні 1653 року, під час визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Відтоді це місце має неабияку силу. З року в рік місцеві жителі приходили сюди, аби вшанувати пам’ять кобзаря та набрати цілющої води.

Каскад джерел, який утворився ще в ті часи, зберігся й донині. Лісівники Потаського лісництва побудували криничку, облаштували місточки та встановили столи й лави для відпочинку. Щороку вони доглядають цей рекреаційний пункт. DSC_1438

«Ми маємо пам’ятати й шанувати нашу історію, переказувати прадавні легенди, а найголовніше, зберегти ось такі місця для майбутніх поколінь. Адже це саме ті місця, побувавши в яких, ти набираєшся благодатної сили. Тож, головне завдання уманських лісівників – оберігати природні пам’ятки, що знаходяться на території держлісфонду та створювати нові зони для комфортного відпочинку в лісах нашого краю», – зазначив директор Уманського лісгоспу Іван Назаревич.

За інформацією обласного управління лісового та мисливського господарства 

Автор статті