Уманщина відзначила 72-річчя звільнення від нацистських загарбників

IMG_3511Сьогодні в селі Городецьке біля Обеліску Слави зібралася громадськість району, аби вшанувати пам’ять тих, хто поклав життя за звільнення своєї Батьківщини від нацистських окупантів, та віддати належне тим, хто повернувся живими до дому. Про це інформують в Уманській РДА.

З-поміж учасників урочистого зібрання представники районної влади, на чолі з головою Уманської райдержадміністрації Віталієм Олійником та головою районної ради Оксаною Супрунець, працівники органів місцевого самоврядування, під керівництвом сільського голови Валентиною Вишнівською, учні сільської загальноосвітньої школи, члени Ради ветеранів війни і праці району, під головуванням голови Ради Анатолія Дем’янчука, а також місцева громада.

Звертаючись до учасників зібрання, голова Уманської районної державної адміністрації Віталій Олійник наголосив, що вже минуло 72 роки, що відділяють українців від березневих днів, коли в результаті успішного проведення Умансько-Батошанської операції було визволено Уманщину від німецько-фашистських загарбників.

IMG_3493За традицією, вшановуючи пам’ять тих, хто поліг, визволяючи нашу землю від нацистських загарбників, хто залишився та був похований, як невідомий солдат та, хто став знаменитими героями, чиї імена викарбовано в історії нашої держави, учасники мітингу схилили голови у хвилині жалоби та мовчання, а також поклали квіти до обеліску слави.

– Наш священний обов’язок сьогодні – згадати тих, хто не шкодуючи власного життя, поклав його на вівтар звільнення своєї Батьківщини від німецьких окупантів, залишившись під скромними обелісками, чи у братських могилах. Сьогодні маю велике бажання від усієї душі привітати вас, ваших рідних та близьких із знаменним величним святом, що знову прийшло з весняним першоцвітом на уманську землю – Днем визволення Уманщини, – зауважив голова райдержадміністрації Віталій Олійник.

Автор статті