Українці щотижня залучають на енергоефективні заходи щонайменше 100 млн гривень

builbingЦього року з моменту відновлення Урядової програми «теплих» кредитів попит на неї невпинно зростає. Якщо позаминулого тижня родини залучили майже 120 млн грн на утеплення своїх домівок, то цього тижня – вже 130 млн грн. Про це інформують в Держенергоефективності.

При цьому, всі три напрями програми залишаються популярними. Зокрема, за тиждень:

– більше 180 родин прийняли рішення встановлювати твердопаливні котли і одержали для цього більше 3,4 млн грн. в державних банках;

– майже 6 тисяч сімей залучили 125 млн грн на утеплення індивідуального житла;

– ще 8 ОСББ та ЖБК впроваджуватимуть енергоефективні заходи у  багатоповерхівках, отримавши на це більше 1 млн гривень.

Загалом, лише за неповний березень програмою скористалося більше 18 тис. сімей, залучивши в державних банках на утеплення своїх осель 355 млн грн. Це рекордна сума коштів. Навіть у найкращі періоди дії програми населення та ОСББ освоювало максимум 300-350 млн грн за цілий місяць.

– Це вкотре доводить надзвичайну затребуваність програми серед населення. Мешканці міст та сіл знають, що отримають подвійну вигоду – зможуть двічі заощадити сімейний бюджет: спочатку отримати безповоротну фінансову допомогу під час виплати «теплого» кредиту, згодом – після впровадження енергоефективних заходів значно зменшити комунальні рахунки, – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук.

Загалом, з початку дії програми, а саме з жовтня 2014 року, її учасниками стали більше 220 тисяч родин по всій Україні. Разом вони залучили понад 3 млрд грн на заходи з економії енергоресурсів та утеплення осель.

Найбільше коштів українцями проінвестовано в утеплення індивідуального житла – майже 2,7 млрд грн. У заміну газових котлів на «негазові» вкладено понад 333 млн грн. Для реалізації великих енергоефективних проектів у багатоквартирних будинках ОСББ та ЖБК використано більше 83 млн грн.

Додатковим фактором, який стимулює українців до енергоощадності, є можливість одночасно скористатися кількома програмами безповоротної фінансової допомоги на утеплення житла: державній та місцевій (обласній, районній. міській). Подвійне відшкодування з різних бюджетів дозволяє зменшити витрати домогосподарства при виплаті «теплого» кредиту вдвічі, а інколи і більше. Наразі в Україні за ініціативи  Держенергоефективності у тісній співпраці з місцевими органами влади прийнято вже 242 місцеві програми здешевлення «теплих» кредитів.

Автор статті